• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 64 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelnicy: nie zabierajcie biletomatów, ustawcie je w lepszych miejscach!

23 marca 2022, 10:04, mk
źródło: UM Gorzowa
Po opublikowaniu tekstu dotyczącego zakończenia pilotażowego programu dotyczącego biletomatów w Gorzowie, do naszej redakcji odezwali się czytelnicy, którzy są przeciwni likwidacji tych urządzeń. Przytaczają przykłady pobliskich miast, gdzie biletomaty z powodzeniem funkcjonują.

Zwracam się z prośbą redakcję o zatrzymanie decyzji o likwidacji automatów biletowych. Decyzja jest bezsensowna. Osoba, która tak rozmieściła automaty, nie przemyślała tego […] Jakoś inne miejscowości typu Zielona Góra, czy Poznań ma automaty, które rozsiane są po całym mieście, a nie schowany gdzieś gdzie nie widać. Czy po prostu nie da się tego tak zrobić, żeby rozszerzyć zasięg automatów w dobrych punktach przystankowych i mieć łatwy dostęp do automatu? Czy ktoś tam w ogóle myśli? - pyta w wiadomości do naszej redakcji jeden z czytelników.

Pod naszym artykułem rozgorzała też dyskusja, dotycząca przede wszystkim miejsc usytuowania likwidowanych biletomatów. Mieszkańcy wielokrotnie wskazywali, że przyczyną znikomego zainteresowania stacjonarnymi biletami nie jest niechęć mieszkańców do tej fory zakupu, ale kompletnie nieprzemyślane ich umiejscowienie. 

- Jeżeli biletomat stałby przy przystanku komunikacji miejskiej, to każdy pasażer z przyjemnością dokonałby zakupu. To większy komfort niż być miotanym po zatłoczonym autobusie na zakrętach i szukaniem w czasie jazdy monet w portfelu - pisze czytelnik o nicku „mojemiasto”. - Nic dziwnego, że biletomaty się nie przyjęły. Lokalizacja biletomatów bez sensu a jakość, trwałość biletów fatalna - dodaje z kolei Andrzej.

O zakończeniu pilotażowego programu dotyczącego biletomatów stacjonarnych w Gorzowie, pisaliśmy we wtorek, 22 marca 2022 roku w artykule pt.: Biletomaty stacjonarne w Gorzowie nie wypaliły. Biletomaty mają zostać zlikwidowane do końca marca

- Jest szansa, by redakcja dała dobre wskazówki do odpowiedniej osoby, by rozszerzyła siatkę automatów po Gorzowie, a nie likwidowała? Po co likwidacja bądźmy rozwinięci bardziej, nie każdy smartfon może korzystać, trzeba też myśleć i innych grupach społecznych - podsumowuje pomysł likwidacji jeden z naszych czytelników. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości