Wiadomości

Biletomaty stacjonarne w Gorzowie nie wypaliły

22 marca 2022, 10:10
fot. archiwum
Pasażerowie nie chcą korzystać ze stacjonarnych biletomatów. Tak wynika z pilotażowego programu sprzedaży biletów, który trwał rok. Okazało się, że taką formą zakupu biletów zainteresowanych jest tylko 2% pasażerów. Bilety stacjonarne znikną do końca marca.

Bilety komunikacji miejskiej wciąż najchętniej kupujemy w… kasach biletowych. Jak wynika z przeprowadzonych badań, gorzowianie są tradycjonalistami i tę formę zakupu wybrało 37,5% użytkowników komunikacji publicznej. W zestawieniu na drugim miejscu są biletomaty umieszczone w pojazdach - tutaj z racji dużej dostępności, z automatów w tramwajach i autobusach skorzystało 26,6% użytkowników. Zapewne wynik ten byłby o wiele wyższy, gdy w XXI wieku byłaby możliwość płatności kartą za zakup biletu. 

Dość popularne są bilety elektroniczne, które zakupić możemy przez różne platformy sprzedaży. Tutaj odsetek użytkowników wyniósł 23,5%. Sprzedaż biletów w urzędzeniach stacjonarnych zinstalowanych w trzech lokalizacjach w mieście, nie przekroczyła 2 (dwóch) procent!

- Informacje uzyskane w trakcie realizacji programu pilotażowego zostaną wykorzystane do unowocześniania systemu sprzedaży biletów, bo stanowi on kontrast do nowoczesnego taboru czy systemu informacji pasażerskiej. Prace nad systemem nowoczesnych metod płatności za przejazdy będą kontynuowane - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Jak się okazuje, miasto będzie rezygnowało z zakupu infrastruktury służącej do sprzedaży, bo ta dość szybko staje się przestarzała, ale będzie kupowało usługę od firm specjalistycznych, która będzie obejmowała dostarczanie urządzeń do sprzedaży i ich obsługę. 

Systematycznie rozszerzane są również możliwości zakupu biletów w formie on-line, podpisywane są umowy z kolejnymi firmami świadczącymi takie usługi. Ze względu na sporą część pasażerów korzystających z tradycyjnych form zakupu biletów, ta forma sprzedaży również zostanie zachowana. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości