• -1 27°/17°
  • Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzowianie znów będą chodzić na spacery

22 marca 2022, 15:23
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W pierwszy weekend kwietnia rusza druga edycja cyklu "ChodźMY na spacer". Tegoroczne spacery po Gorzowie będą odbywały się raz z miesiącu. Przewodnikiem będzie tradycyjnie Zbigniew Rudziński.

- Zeszłoroczna edycja „ChodźMY na spacer” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, więc oczywistym jest, że akcję powtarzamy i w tym roku. Spacery tematyczne po Gorzowie to propozycja dla wszystkich, którzy pod okiem fachowca, szefa oddziału PTTK Ziemia Gorzowska, chcą zapoznać się z zabytkami, historią i atrakcjami Gorzowa – podkreśla Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

W tym roku spacery będą odbywały się raz w miesiącu. Przewodnikiem będzie tradycyjnie Zbigniew Rudziński, a start spacerów będzie zawsze o tej samej godzinie i z tego samego miejsca – o godz. 10 ze Starego Rynku.

Żeby wziąć udział w spacerze nie trzeba wcześniej zapisywać się czy zgłaszać swojego udziału. Ponadto spacery będą prowadzone bez względu na warunki pogodowe. Jedynym powodem do odwołania i przełożenia wydarzenia będzie intensywna burza i ulewny deszcz w godzinie rozpoczęcia spaceru.

Pierwszy spacer już w pierwszy weekend kwietnia. W sobotę 2 kwietnia o godz. 10 uczestnicy wyruszą na spacer pod hasłem „A, B, C po Gorzowie czyli Katedra i Rynek”.

Podczas spacerów, w których czasie konieczne będzie skorzystanie z transportu publicznego – spacery 2 lipca i 6 sierpnia, organizator przygotuje dla uczestników bezpłatnie bilety MZK.

HARMONOGRAM SPACERÓW 2022

- sobota 2 kwietnia - A, B, C po Gorzowie czyli Katedra i Rynek

- sobota 7 maja - Srebrną od Kłodawki do Kaczego Dołka

- sobota 4 czerwca - Wokół Starego Miasta

- sobota 2 lipca - Przez Saharę, Złoty Widok na Koniec Świata (bilety*)

- sobota 6 sierpnia - W parku Złotego Potoku z Polaną Narzeczonych i brzegiem „prawie dzikiej” Warty (bilety*)

- sobota 3 września - Od dębów Jaś i Małgosia po stoki Słowiańskiego Parku

- sobota 1 października - Bulwar Nadwarciański, park i pałac Gustava Schroedera, Cmentarz Świętokrzyski

- sobota 5 listopada - Szlakiem Pauckscha, Bahra i Lutra

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości