• Dziś 10°/1°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pożar lasu pod Gorzowem. Trwa akcja gaśnicza

21 marca 2022, 15:13
fot. OSP Santocko/ zdjęcie poglądowe
W poniedziałkowe popołudnie doszło do pożaru lasu w Rybakowie. Na miejsce zostało wysłanych 9 zastępów straży pożarnej. Ogień objął około 10 hektarów terenów leśnych. Trwa akcja gaśnicza.

W poniedziałek 21 marca o godz. 13.33 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Rybakowo. Na miejsce zostało wysłanych 9 zastępów straży pożarnej, a także straż leśna.

Kiedy pierwsze zastępu dotarły na miejsce, paliła się ściółka w lesie na długości około 400 metrów, ale ogień szybko się rozprzestrzeniał. Po prawie dwóch godzinach akcji gaśniczej, sytuację udało się opanować.

- Pożar objął około 10 hektarów terenów leśnych. Paliła się szkółka leśna oraz ścioła w lesie. Sytuacja jest już opanowana, trwa dogaszanie – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości