• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Zorganizowana grupa przestępcza z Gorzowa rozbita przez CBŚP [film]

21 marca 2022, 10:22
fot. CBŚP
Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami na terenie Niemiec, której członkowie pochodzili z Gorzowa i okolic. Zlikwidowane zostały dwa magazyny ze skradzionymi rzeczami i odzyskano towar o łącznej wartości ponad 3 mln zł. Policjanci zatrzymali 7 osób, które usłyszały zarzuty. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Pod koniec lutego funkcjonariusze z Polizeipräsidium Landeskriminalamt przekazali informację policjantom z Centralnego Biura Śledczego Policji o nocnej kradzieży z włamaniem do pojazdów ciężarowych w okolicach Berlina. Łupem złodziei padło ponad 100 wysokiej klasy rowerów, o łącznej wartości blisko 2,1 mln zł.

- Z przekazanej informacji wynikało, że sprawcy działali w grupie kilkuosobowej i przemieszczali się samochodami osobowymi oraz pojazdem ciężarowym. Jednocześnie funkcjonariusze Policji niemieckiej przekazali, że z okolic Berlina sprawcy pojechali kolumną kilku pojazdów w kierunku granicy z Polską. W tym momencie do akcji wkroczyli policjanci z oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji w Gorzowie. Policjanci CBŚP objęli dyskretną obserwacją wszystkie osoby jadące w kolumnie od granicy polsko-niemieckiej. W efekcie funkcjonariusze dotarli do miejsc zamieszkania podejrzanych i do magazynu, gdzie rozładowywano skradziony towaru z samochodu ciężarowego – opowiada Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Jak się okazało, osoby działające w zorganizowanej grupie przestępczej to mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości. Tym samym w krótkim czasie na terenie Gorzowa i okolic zatrzymano łącznie 7 osób uczestniczących w nocnym wyjeździe lub odbierających towar.

Policjanci zabezpieczyli krótkofalówki za pomocą których porozumiewali się złodzieje. Podczas akcji przejęto również 7 pojazdów, które prawdopodobnie posłużyły do popełnienia przestępstwa. W trakcie policyjnych działań nie tylko odzyskano skradzione rowery, ale funkcjonariusze dotarli również do drugiego magazynu, gdzie znajdowało się mnóstwo artykułów spożywczych, przemysłowych oraz odzieży różnych marek, a także 7 motocykli co do których istnieje podejrzenie, że mogą pochodzić z kradzieży. Łącznie podczas całej akcji zabezpieczono mienie pochodzące z przestępstw o szacunkowej wartości ponad 3 mln zł.

- Podczas akcji zatrzymano 7 osób, które doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Gorzowie. Wszyscy usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Z czego 6 osób jest podejrzanych o udział w pięciu kradzieżach z włamaniem. Natomiast jedna osoba usłyszała zarzut paserstwa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Gorzowie wobec wszystkich zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – komentuje Jurkiewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/5 Zorganizowana grupa przestępcza z Gorzowa rozbita przez CBŚP

1/5 Zorganizowana grupa przestępcza z Gorzowa rozbita przez CBŚP

2/5 Zorganizowana grupa przestępcza z Gorzowa rozbita przez CBŚP

2/5 Zorganizowana grupa przestępcza z Gorzowa rozbita przez CBŚP

3/5 Zorganizowana grupa przestępcza z Gorzowa rozbita przez CBŚP

3/5 Zorganizowana grupa przestępcza z Gorzowa rozbita przez CBŚP

4/5 Zorganizowana grupa przestępcza z Gorzowa rozbita przez CBŚP

4/5 Zorganizowana grupa przestępcza z Gorzowa rozbita przez CBŚP

5/5 Zorganizowana grupa przestępcza z Gorzowa rozbita przez CBŚP

5/5 Zorganizowana grupa przestępcza z Gorzowa rozbita przez CBŚP

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości