• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nowe śmietniki na bulwarze. GRH dba o porządek

18 marca 2022, 11:56
foto: GRH
Gorzów przygotowuje się na nadejście wiosny. Pracownicy GRH montują na bulwarach nowe pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Trwa też odnawianie infrastruktury na tarasach oraz usuwanie błota z miejsc, gdzie jeszcze kilka dni temu płynęła Warta.

Na górnym tarasie w piątek czyszczona była kostka, sprawdzany stan schodów, poręczy i ławek. Na dolnym tarasie jest już wyczyszczona ścieżka, po której można spacerować, a na początku przyszłego tygodnia całkowicie zostanie usunięte błoto i zanieczyszczenia, które naniosła Warta.

Zamontowano cztery zestawy śmietników, po dwa na bulwarze zachodnim i wschodnim. Każdy umożliwia sortowanie odpadów na pięć frakcji. - Chcemy, aby w Gorzowie nad Wartą było czysto i ekologicznie. To już nasze kolejne działanie, aby pomóc w zachowaniu porządku na nabrzeżu – podkreśla Agata Dusińska,  prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

Przypomnijmy, rok temu spółka nabyła i rozstawiła dodatkowe, trwałe śmietniki z betonu. Temat śmieci na bulwarze i bałaganu, jaki pozostawiają po sobie weekendowi bywalcy tego miejsca, był już wielokrotnie poruszany na naszym portalu. Miejmy nadzieję, że nowe śmietniki przyczynią się do tego, że porozrzucanych śmieci po piątkowych i sobotnich spotkaniach towarzyskich będzie teraz o wiele mniej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości