• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Czy czeka nas podwyżka cen biletów MZK?

17 marca 2022, 19:14
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa dopytują się czy w związku ze wzrostem cen paliwa, a zwłaszcza oleju napędowego dojdzie do podwyżki cen biletów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Miasto przyznaje, że na ten moment nie będzie ma takich planów, ale ta sytuacja może się zmienić.

W ostatnich tygodniach kierowcy zostali mocno uderzeni po kieszeni ze względu na drastyczne ceny paliw na stacjach benzynowych. Według ostatniego raportu Polskiej Izby Paliw Płynnych wynika, że 11 marca średnia cena benzyny 95 wynosiła 7,04 zł za litr, podczas gdy 11 lutego 2022 było to 5,28 zł za litr. Natomiast średnia cena oleju napędowego wzrosła z 5,34 zł do 7,97 zł. Aktualne ceny na stacjach paliw w Gorzowie znajdziesz na portalu gorzowianin.com w zakładce PALIWA. 

W związku z tym, że ceny na stacjach paliw szaleją, wiele osób rezygnuje z jazdy własnym samochodem i wybiera komunikację miejską. W ostatnich dniach można zauważyć, że wzrasta liczba pasażerów w autobusach i tramwajach. A jednocześnie w lutym zostały ograniczone kursy komunikacji miejskiej. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Mniej kursów od lutego. Tak będzie wyglądać komunikacja miejska w Gorzowie”.

Dlatego też do portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy Gorzowa, którzy dopytują się czy czeka nas podwyżka opłat za przejazdy komunikacją miejską. - Czy w związku ze wzrostem cen paliwa, a przede wszystkim oleju napędowego, mieszkańcy Gorzowa mogą spodziewać się podwyżki cen biletów MZK? - pyta się czytelnik Grzegorz. 

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Czy miasto zamierza wprowadzić podwyżkę cen biletów? - Aktualnie, nie ma takich planów. Jednak będziemy na bieżąco oceniać sytuację – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. Jednak to, że podwyżek nie będzie teraz, nie oznacza że nie stanie się to za miesiąc czy dwa. Rzecznik magistratu przyznaje wprost, że obecna sytuacja jest nieprzewidywalna, a Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie przelicza koszty. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości