• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

W Stali Gorzów liczą i doceniają każdą złotówkę

15 marca 2022, 11:39
fot. Stal Gorzów
Jeszcze w marcu, tuż przed startem PGE Ekstraligi, Stal Gorzów odjedzie na własnym torze dwa sparingi. Klub szykuje się do nowego sezonu i liczy każdą złotówkę oraz szuka nowych możliwości pozyskania funduszy.

Sezon żużlowy zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze przed startem PGE Ekstraligi, Stal Gorzów odjedzie dwa sparingi na własnym torze. W sobotę 26 marca zmierzy się z Falubazem Zielona Góra, a w środę 30 marca ze Spartą Wrocław. Z kolei pierwszy mecz ligowy odbędzie się w piątek 8 kwietnia. Stal Gorzów podejmie wówczas na "Jancarzu" drużynę Motoru Lublin.

Jak zatem przygotowana jest do nowego sezonu Stal Gorzów? - Robimy wszystko, aby być maksymalnie gotowi. Obecnie kończymy pracę na torze, tzn. odwodnienie i wszelkie prace torowe. W najbliższych dniach zawodnicy wyjadą na tor i już z niecierpliwością czekamy na sparingi z Falubazem Zielona Góra i Betard Spartą Wrocław – mówi Tomasz Michalski, dyrektor zarządzający Stali Gorzów.

W ostatnim czasie władze Gorzowa podzieliły pieniądze na sport wyczynowy. Stal Gorzów wnioskowała o przyznanie dotacji w wysokości 2 mln zł. Jednak z budżetu miasta otrzyma połowę tej kwoty, czyli 1 mln zł. 

- Wojna na Ukrainie spowodowała, że samorządy tną fundusze na promocje, inwestycje i sport. Możemy zawsze liczyć na naszych sponsorów i miasto Gorzów, chociaż w tym roku kwota uzyskana na naszą działalność z miasta jest mniejsza. Robimy wszystko, aby się zmieścić w budżecie, ale wiadomo, że utrzymanie składu, z Bartkiem Zmarzlikiem na czele i walka o najwyższe cele kosztuje. Dlatego robimy co możemy. Wszyscy dzisiaj liczą każdą złotówkę, dlatego my też szukamy nowych możliwości pozyskania funduszy. Zwróciliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego o środki finansowe. Mamy nadzieję, że tak jak Stelmet Zielona Góra, takie fundusze uzyskamy. Stal Gorzów to przecież uznana marka i reklama województwa lubuskiego w Polsce. Lubuskie żyje żużlem, a Stal Gorzów na dzisiaj jest jedynym klubem z regionu w PGE Ekstralidze – podkreśla dyrektor Michalski.

Ponadto na stadionie im. Edwarda Jancarza trwają ostatnie przygotowania do wyjazdu żużlowców na tor. W poniedziałek 14 marca zakończył się montaż nowych dmuchanych band na stadionie. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości