Wiadomości

W Stali Gorzów liczą i doceniają każdą złotówkę

15 marca 2022, 11:39
fot. Stal Gorzów
Jeszcze w marcu, tuż przed startem PGE Ekstraligi, Stal Gorzów odjedzie na własnym torze dwa sparingi. Klub szykuje się do nowego sezonu i liczy każdą złotówkę oraz szuka nowych możliwości pozyskania funduszy.

Sezon żużlowy zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze przed startem PGE Ekstraligi, Stal Gorzów odjedzie dwa sparingi na własnym torze. W sobotę 26 marca zmierzy się z Falubazem Zielona Góra, a w środę 30 marca ze Spartą Wrocław. Z kolei pierwszy mecz ligowy odbędzie się w piątek 8 kwietnia. Stal Gorzów podejmie wówczas na "Jancarzu" drużynę Motoru Lublin.

Jak zatem przygotowana jest do nowego sezonu Stal Gorzów? - Robimy wszystko, aby być maksymalnie gotowi. Obecnie kończymy pracę na torze, tzn. odwodnienie i wszelkie prace torowe. W najbliższych dniach zawodnicy wyjadą na tor i już z niecierpliwością czekamy na sparingi z Falubazem Zielona Góra i Betard Spartą Wrocław – mówi Tomasz Michalski, dyrektor zarządzający Stali Gorzów.

W ostatnim czasie władze Gorzowa podzieliły pieniądze na sport wyczynowy. Stal Gorzów wnioskowała o przyznanie dotacji w wysokości 2 mln zł. Jednak z budżetu miasta otrzyma połowę tej kwoty, czyli 1 mln zł. 

- Wojna na Ukrainie spowodowała, że samorządy tną fundusze na promocje, inwestycje i sport. Możemy zawsze liczyć na naszych sponsorów i miasto Gorzów, chociaż w tym roku kwota uzyskana na naszą działalność z miasta jest mniejsza. Robimy wszystko, aby się zmieścić w budżecie, ale wiadomo, że utrzymanie składu, z Bartkiem Zmarzlikiem na czele i walka o najwyższe cele kosztuje. Dlatego robimy co możemy. Wszyscy dzisiaj liczą każdą złotówkę, dlatego my też szukamy nowych możliwości pozyskania funduszy. Zwróciliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego o środki finansowe. Mamy nadzieję, że tak jak Stelmet Zielona Góra, takie fundusze uzyskamy. Stal Gorzów to przecież uznana marka i reklama województwa lubuskiego w Polsce. Lubuskie żyje żużlem, a Stal Gorzów na dzisiaj jest jedynym klubem z regionu w PGE Ekstralidze – podkreśla dyrektor Michalski.

Ponadto na stadionie im. Edwarda Jancarza trwają ostatnie przygotowania do wyjazdu żużlowców na tor. W poniedziałek 14 marca zakończył się montaż nowych dmuchanych band na stadionie. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości