Wiadomości

Kiedy nadwarciańskie bulwary znów będą tętnić życiem?

8 marca 2022, 10:28
fot. Anna Kluwak
Czytelnicy portalu gorzowianin.com dopytują się, kiedy na nadwarciańskie bulwary w Gorzowie wróci większość lokali gastronomicznych. Obecnie funkcjonuje tylko jedna restauracja, natomiast w pozostałych niszach wciąż trwają prace remontowe.

Bulwar Wschodni i Zachodni w Gorzowie przed remontem estakady kolejowej w Gorzowie tętnił życiem, zwłaszcza w weekendy. Było to ulubione miejsce odpoczynku gorzowian, którzy mogli wybrać się tam nie tylko na spacer, ale również na obiad, kawę, drinka czy też wieczorem pobawić się. Restauracje i puby na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim w Gorzowie z uwagi na remont estakady kolejowej musiały zawiesić swoją działalność w maju 2017 roku.

Chociaż remont estakady kolejowej zakończył się w 2019 roku i najemcy mogli ponownie wrócić do lokali, to niestety nadwarciańskie bulwary nie przypominają tych sprzed kilku lat. Wszystko przez to, że większość nisz świeci pustkami, a w niektóych wciąż trwają prace remontowe. 

W lipcu 2020 roku otworzył się Bulwar Sport Pub na Bulwarze Wschodnim, który funkcjonował przez niespełna rok. W czerwcu 2021 roku lokal musiał się ponownie zamknąć. Tym razem z powodu źle przeprowadzonego remontu, ponieważ sufit w niszach zaczął się sypać. Natomiast wiosną 2021 roku otworzyła się restauracja Livingroom na Bulwarze Zachodnim. Jest to obecnie jedyny lokal gastronomiczny, który jest otwarty na nadwarciańskich bulwarach. 

Co z pozostałymi niszami i kiedy na bulwary znów będą tętniły życiem? Tego nie wiadomo, bo w części wynajętych nisz wciąż trwają prace remontowe. Tak jest w przypadku lokalu Santa Fee na Bulwarze Wschodnim. Tam praca cały czas wre, jednak nie ma oficjalnej daty otwarcia restauracji.

O komentarz w sprawie nisz zwróciliśmy się do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które są właścicielem estakady kolejowej. - Odnowione nisze estakady kolejowej w Gorzowie są sukcesywnie zagospodarowywane. Dotychczasowi najemcy wykorzystują 22 pomieszczenia. Nowi przedsiębiorcy są zainteresowani działalnością w kolejnych 5 niszach. Do dyspozycji zainteresowanych jest 9 pomieszczeń. W lokalach przewidziane jest miejsce przede wszystkim na działalność gastronomiczną i usługową, która wpisuje się w charakter nadwarciańskich bulwarów. Otwarcie lokali jest uzależnione od najemców, którzy mogą rozpocząć działalność po podpisaniu umowy. Najemcy są zobowiązani m.in. do przystosowania pomieszczeń do swoich potrzeb oraz dbania o estetykę wynajmowanych obiektów – komentuje Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości