Wiadomości

Turniej Grand Prix w rosyjskim Togliatti odwołany. A co z zawodami w Gorzowie?

1 marca 2022, 12:05
fot. archiwum
Organizatorzy żużlowego Grand Prix zdecydowali o odwołaniu rundy mistrzostw świata, która miały odbyć się w rosyjskim Togliatti. Ta decyzja spowodowała, że kalendarzu zostało 11 rund, w tym jedna w Gorzowie. Jednak jak się okazuje, władze Gorzowa wciąż nie podpisały umowy na organizację zawodów na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Sezon żużlowy zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim start Grand Prix, czyli walki o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu. Zgodnie z kalendarzem pierwsze zawody odbędą się 30 kwietnia w Gorican w Chorwacji. Jednak obecne wydarzenia, czyli atak Rosji na Ukrainę spowodowały, że organizatorzy żużlowego Grand Prix zdecydowali o odwołaniu rundy mistrzostw świata, która miała się odbyć w rosyjskim Togliatti. 

- W obliczu niezwykle smutnych i niepokojących wydarzeń na Ukrainie, Fédération Internationale de Motocyclisme (FIM), światowy organ zarządzający sportem motocyklowym, wraz z Discovery Sports Events, promotorem serii FIM Speedway Grand Prix, potwierdzają, że w obecnych okolicznościach nie jest możliwe zorganizowanie FIM Speedway GP MFR – Togliatti, które pierwotnie miały się odbyć 9 lipca. Organizator wydarzenia został poinformowany. Myśli całej rodziny Speedway GP są z wszystkimi cierpiącymi w wyniku sytuacji na Ukrainie - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie FIM Speedway Grand Prix.

Tym samym po usunięciu zawodów z rosyjskiego Togliatti, w kalendarzu zostało 11 rund. Jednak grupa Discovery może zdecydować się na podwojenie rund w innych miastach, tak jak działo się to w poprzednich latach podczas pandemii koronawirusa. 

Co z Grand Prix w Gorzowie?

Jednym z miast, które będzie gospodarzem imprezy z cyklu Grand Prix jest również Gorzów Wielkopolski. W naszym mieście zawody mają odbyć się w sobotę 25 czerwca. Jednak jak się okazało, miasto do tej pory nie podpisało umowy z organizatorem – firmą Discovery Sports Events. 

- - Umowa została przygotowana, ale jeszcze nie została podpisana. Nanieśliśmy na nią nasze uwagi. W ciągu najbliższych dwóch tygodni miasto powinno podpisać umowę na organizację Grand Prix w Gorzowie – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Nie będzie walki Zmarzlik kontra Łaguta?

Jednak brak turnieju w Rosji to nie wszystko. W walce o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu może zabraknąć Artioma Łaguty, który w 2021 roku pokonał Bartosza Zmarzlika. Międzynarowody Komitet Olimpijski w swoim najnowszym komunikacie zalecił, aby wszystkie podległe mu organizacje nie dopuściły do startu rosyjskich sportowców w organizowanych przez nich zawodach. Niewielu kibiców wie, że Światowa Federacja Motocyklowa FIM podlega właśnie pod MKOL. Tym samym w cyklu Grand Prix może zabraknąć nie tylko mistrza świata Artioma Łaguty, ale również Emila Sajfutdinowa.

Aktualny terminarz Speedway Grand Prix 2022

30 kwietnia - Gorican (Chorwacja)

14 maja - Warszawa

28 maja - Praga (Czechy)

4 czerwca - Teterow (Niemcy)

25 czerwca - Gorzów 

13 sierpnia - Cardiff (Walia)

27 sierpnia - Wrocław

10 września - Vojens (Dania)

17 września - Malilla (Szwecja)

1 października - Toruń

5 listopada - Oceania (Australia)

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości