Wiadomości

Drogowy pirat zatrzymany w Dąbroszynie. Jechał o 71 km/h za dużo!

28 lutego 2022, 12:28
Na drodze wojewódzkiej numer 132 na trasie z Gorzowa do Kostrzyna bardzo często możemy spotkać oznakowane i nieoznakowane patrole policji. Wszystko dlatego, że to właśnie tam kierowcy bardzo często przekraczają dozwoloną prędkość.

Tak też zrobił 31-letni kierowca audi który, który w miniony piątek zlekceważył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna, jadąc DW132 w Dąbroszynie, zwrócił uwagę stróżów prawa. - Policjanci w nieoznakowanym radiowozie postanowili zmierzyć jego prędkość. Kierowca w terenie zabudowanym jechał aż o 71 kilometrów za szybko. Nie zastosował się także do sygnalizacji świetlnej i na łuku  drogi, gdzie była linia podwójna ciągła, wyprzedził inne auto. Już po chwili kierowca był zatrzymany przez policjantów do kontroli - opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Okazało się, że za kierownicą siedzi 31-letni mężczyzna, który nie ma prawa jazdy. Stan techniczny auta też nie był idealny. Szyba przednia audi była pęknięta na całej jej szerokości, dlatego funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu. 

- Gdyby zsumować mandaty za wszystkie wykroczenia, kierowca mógłby zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Policjanci jednak od takiej kary odstąpili i skierowali wniosek do sądu, który w ramach własnych kompetencji może nałożyć wyższą grzywnę - dodaje Jaroszewicz.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości