Wiadomości

Mieszkańcy Gorzowa solidaryzują się z Ukrainą

24 lutego 2022, 22:13
Mieszkańcy Gorzowa zgromadzili się w centrum miasta, aby zaprotestować przeciwko agresji Rosji na Ukrainę. Były przemówienia i słowa poparcia. Odśpiewano też hymn Ukrainy.

Na Starym Rynku w Gorzowie późnym popołudniem zebrało się kilkaset osób. Wśród nich byli mieszkańcy Gorzowa, ale byli też ci, którzy przyjechali do naszego miasta w poszukiwaniu lepszego jutra. Obywatele Ukrainy, władze miasta oraz zwykli gorzowianie odśpiewali najpierw hymn Ukrainy. Później głos zabrał między innymi prezydent Jacek Wójcicki

- Wczoraj siadaliśmy wszyscy razem do rodzinnej kolacji, rano zbudziły nas telefony, alarmy, nie wiadomo było, co się dzieje, a Ukraińców zbudziły strzały.  Poranne strzały i poranne syreny w Kijowie. Próbowaliśmy skontaktować się z naszym miastem partnerskim. Musimy być silni tu razem. Czekać na uchodźców, pomagać, ale też trzeba wspierać tych wszystkich, którzy są na froncie - mówił w rozmowie z Radiem Zachód Jacek Wójcicki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości