• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Dostaliście zaproszenie na spotkanie? Rzecznik konsumentów ostrzega przed oszustami

22 lutego 2022, 10:52
zdjęcie poglądowe
Miejski rzecznik praw konsumentów ostrzega przed firmą, która organizuje w środę spotkanie pod pretekstem udziału w bezpłatnych konsultacjach medycznych. Tomasz Gierczak podkreśla, że każda osoba, która otrzymała zaproszenie pod żadnym pozorem nie powinna brać udziału w spotkaniu, inaczej może stracić pieniądze.

W ostatnich dniach do mieszkańców Gorzowa oraz okolicznych miejscowości dzwonią osoby, które zapraszają na spotkanie pod pretekstem udziału w bezpłatnych konsultacjach medycznych. - Codziennie odbieram takie telefony z zaproszeniem. Są strasznie natarczywi - podkreśla pani Małgorzata.

- Przestrzegam przed udziałem w spotkaniu, które ma się odbyć w środę 23 lutego w jednym z gorzowskich hoteli. Organizator podszywający się tym razem pod lubuski Oddział NFZ informuje, iż ze względu na ryzyko zakażenia COVID-19 w placówkach medycznych, spotkanie odbędzie się wyjątkowo w hotelu – podkreśla Tomasz Gierczak, miejski rzecznik praw konsumentów w Gorzowie.

Jak tłumaczy miejski rzecznik praw konsumentów, rzeczywistym celem spotkania jest sprzedaż drogich produktów i usług. - Po podobnych spotkaniach zgłaszały się do naszego biura poszkodowane osoby, które straciły po kilka tysięcy złotych – przyznaje Gierczak.

Jeżeli dostałeś takie zaproszenie, nie korzystaj z niego. Ponadto Gierczak apeluje, aby sprawdzić czy ktoś z naszej rodziny lub znajomych nie dał się skusić na taką „promocję”. A jeżeli już zakupił towar na takim spotkaniu, powinien od razu zgłosić się do rzecznika konsumentów.

- Poinformowałem właściciela lokalu o nieuczciwych praktykach organizatora spotkania i zwróciłem się o nieudostępnianie lokalu. Zostało również skierowane zawiadomienie na Policję i do Sanepidu o narażeniu uczestników, głównie starszych osób, na zagrożenie zdrowia i życie w związku z epidemią COVID-19 – komentuje miejski rzecznik praw konsumentów w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości