• -1 10°/1°
  • Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przewrócone drzewo zerwało trakcję. Tramwaje kursują na skróconej trasie

17 lutego 2022, 12:17
Silny wiatr wyrwał z korzeniami drzewo w parku przy ul. Walczaka. Drzewo spadło na torowisko tramwajowe i zerwało sieć trakcyjną. Trwa usuwanie drzewa z torowiska oraz naprawa sieci. Tramwaje kursują tylko do przystanku Pomorska.

Strażacy z Gorzowa i powiatu gorzowskiego mają pełne ręce roboty jeżeli chodzi o usuwanie skutków silnego wiatru. Co chwilę wyjeżdżają do kolejnych zdarzeń. W czwartek 17 lutego o godz. 11.36 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wyrwanym z korzeniami drzewie przy ul. Walczaka, które zerwało sieć trakcyjną. Do zdarzenia doszło przy parku na Walczaka na wysokości ul. Energetyków. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej.

- W związku z uszkodzeniem sieci trakcyjnej przy ul. Walczaka tramwaje kursują tylko do przystanku Pomorska. Na trasie Dowgielewiczowej - Pomorska - Rondo Solidarności - Pomorska - Dowgielewiczowej kursuje komunikacja zastępcza – informuje Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie.

Po zakończeniu działań strażaków, firma sprzątająca będzie musiała zająć się usunięciem fragmentów drzewa z torowiska. Następnie pogotowie sieciowe zajmie się naprawą sieci trakcyjnej.

- Na ten moment trudno określić godzinę usunięcia awarii i tego, jak długo tramwaje na odcinku Pomorska-Dowgielewiczowej nie będą kursować. Trakcja tramwajowa może zostać naprawiona jeszcze dzisiaj lub dopiero jutro - mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

AKTUALIZACJA

18.02.2022 - Od piątku 18 lutego roku linia tramwajowa nr 1 kursuje w pełnej relacji tj. Dowgielewiczowej - Wieprzyce - Dowgielewiczowej. W dniu wczorajszym w późnych godzinach wieczornych udało się naprawić uszkodzoną sieć trakcyjną - informuje MZK Gorzów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości