Wiadomości

Nad Gorzów nadciąga orkan. Ma wiać nawet 120 km/h

16 lutego 2022, 17:13
fot. Dawid Nowakowski/archiwum
IMGW ostrzega przed orkanem „Dudley”. Wiatr osiągnie w porywach nawet 120 km/h. Przed wichurą ostrzega również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.

Nad Polskę nadciąga bardzo silny niż Ylenia, a wraz z nim wichura o mocy orkanu, który otrzymał nazwę "Dudley". W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę 16 lutego ostrzeżenie trzeciego stopnia o silnym wietrze dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego.

Według prognoz wichura o mocy orkanu ma osiągać średnią prędkość od 40 do 50 km/h, natomiast w porywach może wiać do 120 km/h. Jak informuje IMGW w drugiej części nocy i nad ranem możliwe burze i opady krupy śnieżnej. Alert trzeciego stopnia stopnia obowiązuje od północy do godz. 18 w czwartek 17 lutego.

Dlatego też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W niedzielne popołudnie rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! Dziś i jutro (16/17.02) bardzo silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości