Wiadomości

Wyprzedził nieoznakowany radiowóz. Kierowca audi jechał 129 km/h przez Gorzów

15 lutego 2022, 10:06
fot. Lubuska policja
Policjanci z Gorzowa w miniony weekend zatrzymali kilka praw jazdy i dowodów rejestracyjnych. Wśród nich znalazł się kierujący audi, który przy Al. Konstytucji 3 Maja wyprzedził nieoznakowany radiowóz. Kierowca audi jechał przez miasto aż 129 km/h.

W minioną sobotę 12 lutego w godzinach wieczornych policjanci w nieoznakowanym radiowozie jechali Al. Konstytucji 3 Maja w stronę centrum. W pewnym momencie radiowóz wyprzedził kierujący audi, który na liczniku miał ponad 100 km/h.

- Kierujący audi wyprzedził nieoznakowany radiowóz nie sygnalizując zmiany kierunku jazdy. Prawdopodobnie chciał się ścigać z autem, które wyprzedził. Kierujący zatrzymał się do kontroli, kiedy policjanci użyli sygnalizacji świetlnej do zatrzymania pojazdu. Ogromne zdziwienie nastało u kierowcy, kiedy zobaczył mundurowych. Nie wiedział, że ścigał się z policjantami. Za swoje przewinienia mężczyzna otrzymał mandat oraz stracił prawo jazdy – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. 

Kierujący audi w pewnym momencie jechał z prędkością 129 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł. Jednak to niejedyny kierowca, który w miniony weekend stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem. 

Policjanci zatrzymali kilka praw jazdy i dowodów rejestracyjnych, Ponadto na kilkunastu kierowców nałożyli wysokie mandaty karne oraz sporządzili wnioski do sądu. - Niestety wielu kierowców poza wyznaczonym miejscem organizuje nielegalne wyścigi samochodowe na terenie miasta, naruszając przepisy ruchu drogowego i stwarzając zagrożenie zarówno dla siebie i innych użytkowników drogi. Gorzowscy policjanci nie dopuścili do nielegalnej rywalizacji, a na wszystkie przejawy łamania przepisów stanowczo reagowali – podkreśla Maludy. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości