• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Szpital w Gorzowie zebrał ponad 8 tys. podpisów pod petycją w sprawie kardiochirurgii

10 lutego 2022, 11:17
fot. archiwum
Szpital w Gorzowie walczy o utworzenie kardiochirurgii. Zarząd szpitala przygotował w tej sprawie petycję do ministra zdrowia i prosi mieszkańców północnej części województwa lubuskiego o podpisy. W niespełna dwa tygodnie zebrano ponad 8 tys. podpisów.

W piątek 28 stycznia Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie ruszył z akcją zbierania podpisów pod petycją w sprawie utworzenia oddziału kardiochirurgii w lecznicy, o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Tu chodzi o Twoje życie. Podpisz petycję w sprawie kardiochirurgii".

Po niespełna dwóch tygodniach akcji, pod petycją podpisało się ponad 8 tys. osób. To zarówno mieszkańcy, sportowcy, ludzie ze świata kultury czy samorządowcy. Wszyscy zgodnie przyznają, że Gorzów potrzebuje oddziału kardiochirurgii. 

Znana w Gorzowie społeczniczka i pisarka Halina Elżbieta Daszkiewicz pierwsze… 100 podpis zebrała przed blokiem na swoim osiedlu. - Przecież chodzi o nasze zdrowie. Każdy powinien się zaangażować w sprawę – stwierdziła  Halina Elżbieta Daszkiewicz, odbierając ze szpitala kolejne formularze do wypełnienia. Pani Elżbieta nie jest jedyną wolontariuszką, która wpiera Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie w walce o oddział kardiochirurgii. Internetową petycję do ministra zdrowia w każdej chwili można wypełnić na stronie szpitala.

Każdy, kto chciałby podpisać petycję w sprawie uruchomienia oddziału kardiochirurgii w szpitalu w Gorzowie może to zrobić TUTAJ. 

Jednak podpisy można też składać osobiście. Jednym z takich punktów jest Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. - Czy jesteśmy kierowcami czy dyrektorami, zdrowie mamy jedno - podkreśla Jan Tomaszewicz, dyrektor teatru. Podobnie zareagował Sławomir Szenwald, dyrektor Biblioteki Wojewódzkiej im. Herberta w Gorzowie, gdzie również można podpisać petycję. Szpitalowi pomaga Filharmonia Gorzowska na czele z dyrektor Joanną Pisarewicz. - W piątek przy okazji koncertu będzie można podpisać petycję - mówi rzeczniczka filharmonii Urszula Śliwińska. Kto nie będzie na koncercie, formularz może wypełnić w galerii Nova Park albo w którymś ze szpitalnych punktów rejestracji przy ul. Dekerta i Walczaka. Na tym nie koniec, bo do lecznicy zgłaszają się kolejne osoby chętne wesprzeć akcję. - Kto, jak nie sportowcy, rozumieją potrzebę utworzenia w Gorzowie kardiochirurgii - mówi Lidia Skupień, prezes Stowarzyszenia Akademia Cheerleaders Warta Gorzów. 

Społeczną kampanie szpitala popierają ludzie sportu, kultury, samorządowcy. „Tak” dla kardiochirurgii mówi mistrz żużlowy Bartosz Zmarzlik, projektantka mody Natalia Ślizowska czy Bogusław Dziekański, szef Jazz Clubu Pod Filarami. Starania szpitala o uruchomienie oddziału wspierają lubuscy samorządowcy, radni. Na coraz dłuższej liście są m.in. prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i gorzowscy radni, burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska, wójt Kłodawy Anna Mołodciak, wójt Bogdańca Krystyna Pławska, wójt Lubiszyna Artur Terlecki, władze Strzelec Kraj. czy Dobiegniewa. 

Gorzowski szpital od wielu mieszący stara się o uruchomienie oddziału kardiochirurgii, która byłaby ratunkiem dla pacjentów z północnej części województwa, którzy mają najdalej do jedynego w Lubuskiem oddziału w Nowej Soli. Gorzowska lecznica nie może jednak wywalczyć kontraktu z NFZ. Petycja do ministra zdrowia to pomysł mieszkańców Gorzowa z którego skorzystał szpital. - Jesteśmy wdzięczni za każdy podpis, każde słowo wsparcia - mówi Robert Surowiec, wiceprezes szpitala. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości