• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Gorzów: Na peronie zapaliła się lokomotywa [zdjęcia]

9 lutego 2022, 14:32
Pożar lokomotywy na stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni. Zgłoszenie do gorzowskich strażaków wpłynęło tuż przed 14. W akcji biorą udział dwa zastępy PSP.

To nie nowość, że lokomotywy kursujące na trasie z Krzyża do Gorzowa ciągle się psują. Rzadko jednak dochodzi do sytuacji, kiedy to wybucha pożar. I właśnie do pożaru lokomotywy ciągnące wagony pociągu TLK Bory Tucholskie z Gdyni do Kostrzyna nad Odrą przez Gorzów. 

Jak wynikało z pierwszych informacji, które napłynęły do stanowiska kierowania KM PSP w Gorzowie, na przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni zapaliła się lokomotywa, która „ma silnik elektryczny”. Skład miał znajdować się na torze i jechał w kierunku stacji Gorzów Wielkopolski. Pociąg planowo przyjechał na stację o 13:49. O 14:14 miał odjechać ze stacji Gorzów Wielkopolski w kierunku Kostrzyna.

Pasażerowie, którzy wysiedli z pociągu na stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni, nie kryli rozczarowania. - Jedziemy już dłuższy czas. W pociągu przez całą drogę nie było ogrzewania, jesteśmy przemarznięci. Nie ma żadnej komunikacji zastępczej. Zapłaciliśmy za bilety, a nie mamy dalej jak jechać. To jest jakiś skandal. Mamy terminy, jedziemy do pracy, musimy dostać się do Kostrzyna nad Odrą, a nie mamy czym - opowiada jeden z pasażerów, którego spotkaliśmy na peronie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości