• Dziś /-1°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /0°
  • Jakość powietrza (CAQI): 95 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Strażacy z OSP Bogdaniec proszą o pomoc. Potrzebują pieniędzy na nowy wóz

9 lutego 2022, 08:48
fot. OSP Bogdaniec
Na co dzień pomagają mieszkańcom, ale także gaszą pożary czy wyjeżdżają do wypadków. Dzisiaj sami proszą o pomoc. Strażacy z OSP Bogdaniec zbierają pieniądze na nowy wóz, bo ich bus kilka dni temu uległ poważnej awarii i został wycofany z podziału bojowego. Liczy się każda złotówka.

Na strażaków ochotników zawsze można liczyć. To OSP jest zawsze pierwsze na miejscu zdarzenia i pomaga każdemu, kto potrzebuje pomocy. Teraz strażacy z OSP Bogdaniec sami potrzebują pomocy. Wszystko przez to, że kilka dni temu strażacki bus marki fiat o numerze operacyjnym 309-03 zakończył swoją służbę w OSP Bogdaniec i został wycofany z podziału bojowego. 

- Podczas jednej z akcji, jak się okazało ostatniej, uszkodzeniu uległ silnik. Fiata kupiliśmy za własne pieniądze przeznaczone z naszych składek czy ekwiwalentu strażaków OSP Bogdaniec. Teraz zostaliśmy zmuszeni do zakupu nowego, a raczej nowszego auta, które jest nam niezbędne do dalszego utrzymania gotowości bojowej oraz działań dla lokalnej społeczności na dotychczasowym poziomie - opowiadają strażacy z OSP Bogdaniec.

Bus 309-03 służył mieszkańcom gminy Bogdaniec i powiatu gorzowskiego przez ponad 11 lat. Zaczął swoją służbę bardzo pracowicie i ciężko, gdy w 2010 i 2011 roku nasze tereny nawiedziła powódź, przewoził tony worków z piachem czy tysiące litrów paliwa do pomp. Był to samochód wielozadaniowy, gasił pożary traw, usuwał skutki anomalii pogodowych, jednak jego głównym celem od 2012 do 2017 roku było ratownictwo techniczne. Busik był wszędzie tam gdzie był potrzebny, obsługiwał wszystkie imprezy na terenie gminy Bogdaniec. Natomiast przez ostatnie dwa lata był wykorzystywany do walki z pandemią. 

Jednak strażacy z OSP Bogdaniec nie poddają się i zbierają pieniądze na zakup pojazdu, który będzie służył wszystkim mieszkańcom gminy i powiatu. Wszystkie osoby, które chcą wspomóc strażaków ochotników, proszone są o wpłacanie darowizn na konto OSP Bogdaniec. Liczy się każda złotówka!

Konto OSP Bogdaniec – GBS Bank nr 17 8355 0009 0001 6766 2000 0001

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości