Wiadomości

Skrzyżowanie w centrum Gorzowa zostanie zamknięte. Będzie drogowy armagedon?

3 lutego 2022, 15:10
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W najbliższych tygodniach zostanie całkowicie zamknięte skrzyżowanie ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Wykonawca będzie zajmował się połączeniem torowiska tramwajowego oraz układaniem warstwy ścieralnej na jezdni.

Przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I powoli zbliża się do końca. Obecnie wykonawca skupia się przede wszystkim na pracach na skrzyżowaniu ul. Chrobrego z ul. Jagiełły i Wybickiego. Wzdłuż jezdni są układane krawężniki, nanoszony jest także grunt nasypowy pod podłoże warstwy wierzchniej.

Przed firmą ZUE i FDO jeszcze ostatni, najważniejszy etap prac na tym skrzyżowaniu – połączenie torowiska tramwajowego. Obecnie brakuje tylko 5 metrów do połączenia torowiska na Chrobrego , tak aby połączenie tramwajowe na os. Piaski było kompletne. Ponadto trzeba będzie w tym miejscu ułożyć warstwę ścieralną asfaltu. Jednak, aby wykonawca mógł przeprowadzić te prace, będzie musiał całkowicie zamknąć skrzyżowanie ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. - Czekamy na harmonogram działań przygotowany przez wykonawcę. W nim określi on termin realizacji prac. Uzależnia go od warunków pogodowych – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jednak możemy się spodziewać, że te prace ruszą już w najbliższych tygodniach – prawdopodobnie jeszcze w lutym, o ile pogoda na to pozwoli. Jak długo będzie zamknięte skrzyżowanie? - Wykonawca zakłada, że potrwają kilkanaście dni. Firma zajmująca się inwestycją zaproponuje również rozwiązania komunikacyjne, które zostaną uzgodnione z wydziałem dróg – mówi Ciepiela.

Przy zamknięciu newralgicznego skrzyżowania w centrum Gorzowa możemy spodziewać się drogowego armagedonu. Wówczas cały ruch z centrum miasta zostanie przekierowany objazdami najprawdopodobniej przez Śródmieście i ul. Kosynierów Gdyńskich, a także przez ul. Spichrzową. 

Obecny termin zakończenia inwestycji to 26 maja 2022 roku. - Prace na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego nie mają wpływu na termin zakończenia inwestycji – podkreśla rzecznik gorzowskiego magistratu.

Co ciekawe, miasto chce również przebudować skrzyżowanie ul. Mieszka I z ul. Kazimierza Wielkiego i Roosevelta. Jednak w tej sprawie trwają rozmowy z wykonawcą, ponieważ tych robót nie było w zakresie prowadzonej obecnie inwestycji. Mają to być więc prace dodatkowe. Ale póki co, nie ma konkretów czy i kiedy przebudowa skrzyżowania zostanie zrealizowana.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości