• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Gorzów gra razem z WOŚP [film]

30 stycznia 2022, 19:00
fot. Marcin Kluwak
Trwa jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Gorzowa kwestuje blisko 450 wolontariuszy. Natomiast na scenie na Starym Rynku można licytować przeróżne gadżety.

Od samego rana na ulicach Gorzowa kwestuje blisko 450 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne wydarzenia związane z finałem WOŚP odbywają się na Starym Rynku, gdzie została ustawiona mini scena. Orkiestrowe granie miało rozpocząć się o godz. 16 od hymnu WOŚP, ale niestety plany pokrzyżowała pogoda i rozpoczęcie wydarzeń na scenie zostało przesunięte w czasie. 

Wszystko ruszyło więc po godz. 17 od licytacji przeróżnych gadżetów. Na scenie pojawili się również przedstawiciele klubu sportowego Stal Gorzów, którzy przekazali mnóstwo gadżetów do licytacji. - Co roku próbuję coś wylicytować i wrzucić jakieś pieniądze do puszki. Nawet nie wiem co dokładnie wylicytowałem. Jak idzie się do szpitala, to każde urządzenie ma serduszko WOŚP, dlatego warto pomagać – mówi Daniel Jankowski, mieszkaniec Gorzowa, który wylicytował gadżety Stali Gorzów.

Wśród osób, które wspiera WOŚP jest również mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik, który przekazał swoje gadżety na WOŚP oraz aktywnie prowadził licytacje klubowych gadżetów ze sceny. - Cieszę się, że ludzie licytują moje przedmioty, dlatego każdemu z osobna dziękuje za to. Licytacja klubowych gadżetów była okazją do spotkania się z kibicami i oczywiście pomagania. Trzeba robić wszystko, aby pomagać. Jestem tak wychowany, aby nie przechodzić obojętnie obok osoby, która wymaga pomocy. Myślę, że najważniejsza jest ta wewnętrzna satysfakcja, że komuś pomagamy. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie pomóc tak dużej liczbie osób, ale dzięki WOŚP to wszystko jest możliwe – mówi Bartosz Zmarzlik, mistrz świata na żużlu.

Ponadto wśród rzeczy, które można było wylicytować na scenie był również voucher na "wizytę prezydenta miasta z niespodzianką”. Jak wyjaśnia prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, w zależności od tego, czy voucher wylicytuje firma czy osoba prywatna, dostosuje swoją niespodziankę do okoliczności. Ponadto będzie można wylicytować voucher na urodzinowe uderzenie w Dzwon Pokoju 2 lipca 2022 roku. Ponadto miasto przekazało plakat z Gorzowem w formacie 100x70 cm w drewnianej ramie oraz zestaw odzieży Gorzów #StądJestem w skład którego wchodzi biała bluza typu kangur, dwie koszulki i dwie pary skarpet.

Finał WOŚP w Gorzowie zostanie zakończony światełkiem pokoju dedykowanym śp. radnej Grażynie Wojciechowskiej o godzinie 20. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości