Wiadomości

Wzdłuż deptaka na Chrobrego zostały posadzone klony

27 stycznia 2022, 15:51
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Przy ul. Chrobrego trwają nasadzenia zastępcze. Wzdłuż remontowanej drogi na odcinku od Szkoły Muzycznej do skrzyżowania z Borowskiego zostało posadzonych kilkadziesiąt klonów.

Przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka dobiega końca i na większości remontowanego odcinka są prowadzone prace wykończeniowe, głównie brukarskie oraz ogrodnicze. Natomiast wzdłuż deptaka na Chrobrego, a dokładnie na odcinku od okolic Szkoły Muzycznej do skrzyżowania z ulicą Borowskiego rozpoczęto pierwsze nasadzenia zastępcze.

- W miejsce posadzonych w pierwszej dekadzie XX wieku japońskich wiśni, które nie przyjęły się w tym miejscu lub zostały zdewastowane, wzdłuż ulicy Chrobrego nasadzonych zostało już kilkadziesiąt nowych drzewek, kolejne trafią do ziemi wkrótce – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Na Chrobrego zostały posadzone klony. Zastosowana została tutaj odmiana tego drzewa, której korona będzie tworzyła wrzeciono, czyli będzie się pięła do góry, nie czyniąc kolizji z przylegającymi zabudowaniami.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości