• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Szarża kierowcy renault będzie miała finał w sądzie [film]

21 stycznia 2022, 11:40
fot. Lubuska policja
Policjanci z Gorzowa zatrzymali kierującego busem marki renault, który popełnił szereg wykroczeń. Mężczyzna pędził przez Lubno mając 107 km/h, a do tego ominął lewą stroną oznakowaną wysepkę z wyodrębnionym przejściem dla pieszych. 65-latek stracił prawo jazdy, a jego sprawa będzie miała finał w sądzie.

W środę 19 stycznia policjanci z gorzowskiej drogówki jechali przez miejscowość Lubno, kiedy zauważyli kierującego busem marki renault, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. 

Kierowca busa jechał przez miejscowość 107 km/h, czyli o 57 km/h za dużo. Jednak to nie koniec wykroczeń 65-letniego kierowcy. - Mężczyzna kierując busem marki renault poruszał się z nadmierną prędkością wyprzedzając inny pojazd na niebezpiecznym zakręcie. Nie stosował się również do znaku podwójnej linii ciągłej oraz ominął lewą stroną oznakowaną wysepkę z wyodrębnionym przejściem dla pieszych – opowiada Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Policjanci zatrzymali 65-latka kierującego busem. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego przez mężczyznę, zatrzymali mu prawo jazdy i odstąpili od ukarania 65-latka mandatem. Funkcjonariusze zdecydowali, że skierują wniosek o ukaranie mężczyzny do sądu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości