Wiadomości

Czy w Gorzowie będzie wielkie ściganie?

19 stycznia 2022, 10:33, mk
foto: Patryk Stachowiak
Statystki są nieubłagane. Jak wynika z wyliczeń serwisu gurustat.pl, na torze w Gorzowie żużlowe widowiska psuje brak walki. Według średnich wyliczeń, w 2021 roku na torze przy Śląskiej kibice mogli pasjonować się niespełna 9 mijankami w każdym meczu. Czy w nadchodzącym sezonie będziemy oglądać

Każdy kibic czarnego sportu doskonale wie, że nasz żużlowy mistrz świata uwielbia walkę na torze. Wielokrotnie byliśmy świadkami wyprzedzania na dystansie, przy bandzie, w najmniej oczekiwanym momencie. Problem w tym, że takich akcji z reguły nie oglądamy w Gorzowie, bo tutaj toru do ścigania za bardzo nie ma. I to jest potwierdzone statystykami. Sam Bartosz Zmarzlik przyznaje, że na gorzowskim torze liczy się przede wszystkim start i rozegranie pierwszego łuku. 

- Nie jest to sytuacja optymalna, ani dla kibiców, ani nas zawodników. Mamy drużynę, która uwielbia się ścigać, ale niestety po słabszym starcie bardzo trudno jest coś zrobić, nawet jeśli ma się odpowiednią prędkość. Oczywiście, że bardzo chciałbym, żeby to się zmieniło – mówi w wywiadzie dla Onet Sport  kapitan zespołu, Bartosz Zmarzlik.

Stal ma jednak pomysł, aby zawody w Gorzowie były bardziej widowiskowe. To zapewni kibicom większą dawkę emocji, bo przecież o to właśnie chodzi w żużlu. Start i jechanie „gęsiego” nie daje kibicom tyle radości. Przy Śląskiej zastanawiają się co z tym fantem zrobić.

- Dobrą okazję będzie instalacja odwodnienia liniowego i mam nadzieję, że po poprawkach będzie znacznie więcej ścieżek do wyprzedzania. O dokładnych zmianach nie chcę mówić, ale wiadomo, że trzeba brać przykład z torów, na których dzieje się najwięcej – dodaje w rozmowie z Przeglądem Sportowym, Bartosz Zmarzlik.

Jak dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze Przeglądu Sportowego, w trakcie wiosennych prac na torze, może dojść do pochylenia nawierzchni nie tylko na łukach, ale także na prostych. 

Kibice czekają na emocje, a te dostarczać mają im zawodnicy, którzy walczą o każdy centymetr toru. Jest więc szansa, że na Jancarzu zobaczymy w końcu prawdziwe ściganie. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości