Wiadomości

Chcesz mieszkanie komunalne? To je najpierw wyremontuj

18 stycznia 2022, 11:28
fot. archiwum
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o przeznaczeniu 28 mieszkań komunalnych do remontu przez przyszłego najemcę we własnym zakresie. Oferty można składać w terminie od 24 do 28 stycznia.

O mieszkanie komunale do remontu mogą ubiegać się osoby oczekujące na lokale zamienne, na zamianę z urzędu z uwagi na zły stan zdrowia i umieszczone na liście przydziału lokali mieszkalnych na czas nieoznaczony na rok 2022, jeżeli wyrażą one wolę wykonania prac remontowych. 

Tym razem prezydent Jacek Wójcicki podjął decyzję o przeznaczeniu 28 mieszkań komunalnych do remontu. Najemcy muszą wykonać remont we własnym zakresie. Na liście znalazły się mieszkania o zróżnicowanym metrażu od 21,85 m.kw. do 75,56 m.kw, które znajdują się przy następujących ulicach: Bohaterów Westerplatte, Fabrycznej, Kosynierów Gdyńskich, Śląskiej, Krzywoustego, Lipowej, Mieszka I, Sikorskiego, Słonecznej, Al. 11 Listopada, Mieszka I, Spokojnej, Drzymały, Podmiejska, 30 Stycznia, Koniawskiej, Krótkiej, Matejki, Pocztowej, Zielonej oraz Łokietka.

W niektórych mieszkaniach roboty jest naprawdę sporo. Trzeba wymienić instalację elektryczną oraz stolarkę okienną i drzwiową, wymienić instalację wodno-kanalizacyjną i całą aramaturę łazienkową, w tym umywalkę czy brodzik prysznicowy. W niektórych mieszkaniach trzeba również przeprowadzić demontaż starej i wykonanie nowej instalacji gazowej oraz wymiana termy i kuchni gazowej. A wśród prostszych prac jest m.in. otynkowanie i pomalowanie ścian. Dokładny wykaz 28 mieszkań oraz tego jakie prace należy w nich wykonać znajdziesz TUTAJ

Remont jest wykonywany przez wybranego oferenta we własnym zakresie bez zwrotu poniesionych kosztów w terminie 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy. W uzasadnionych przypadkach prezydent Gorzowa może wyrazić zgodę na przedłużenie tego terminu.

Szczegółowe informacje dostępne są pod nr tel. 95 7355 756 lub bezpośrednio w Wydziale Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej. Oferty można składać od poniedziałku 24 stycznia do piątku 28 stycznia. Decyzję o wyborze osób, którym zostaną przyznane lokale podejmuje prezydent Gorzowa po wcześniejszym zweryfikowaniu złożonych ofert, kierując się terminem złożenia wniosku. W przypadku ofert złożonych w tym samym dniu, decyduje pozycja na liście przydziału.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości