• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Po zniszczonych drogach w Gorzowie nie da się jeździć

14 stycznia 2022, 11:31
fot. archiwum
Firmy zajmujące się łataniem dziur w Gorzowie mają pełne ręce roboty. Przez zmieniającą się pogodę i skoki temperatur, w wielu miejscach na terenie miasta pojawiły się dziury. W najbliższych dniach dwie brygady będą zajmowały się naprawą ubytków w jezdni, a pracy jest naprawdę sporo.

Zimowe miesiące odcisnęły swoje piętno na gorzowskich drogach, gdzie co chwilę pojawiają się dziury. Niektóre ulice w mieście są tak dziurawe, że próbując ominąć jedną dziurę, wpada się w kolejną. Najbardziej dziurawa jest ul. Walczaka, Łukasińskiego, Kosynierów Gdyńskich, Fieldorfa-Nila, Warszawska, Niemcewicza czy ul. Piłsudskiego.

W ostatnich dniach na drogach w mieście możemy jednak spotkać drogowców, którzy zajmują się łataniem dziur. Jak podkreśla Urząd Miasta Gorzowa, w pierwszej kolejności są usuwane ubytki tam, gdzie wystąpiły szkody komunikacyjne, następne są drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne. Priorytetem są objęte również drogi, po których odbywa się ruch komunikacji miejskiej.

- W ostatnich dniach prowadzone były prace utrzymaniowe związane z usuwaniem ubytków przez dwie brygady. Usuwano ubytki w ul. Kasprzaka, Marcinkowskiego, Mościckiego, Mazowiecka, Myśliborska, Niemcewicza, Broniewskiego, Warszawska, Śląska, Spokojna, Fieldorfa-Nila, Bora Komorowskiego, Komisji Edukacji Narodowej, Czarnieckiego i Narutowicza – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Natomiast w najbliższych dniach będą prowadzone prace przy ul. Łukasińskiego, Kosynierów Gdyńskich, Kazimierza Wielkiego, Zamenhofa, Fredry, Bohaterów Westerplatte, Małyszyńska, Podmiejska Boczna, Mickiewicza, Chodkiewicza Niwicka. Każdego roku miasto ma zapisane w budżecie około 1 mln zł na łatanie dziur.

- Prosimy jednak o ostrożność i uważną jazdę, ponieważ ostatnie tygodnie charakteryzujące się dużymi zmianami temperatur oraz wilgotności, a to prowadzi do bardzo szybkiej degradacji nawierzchni drogowych, zwłaszcza nawierzchni spękanych. W ostatnim czasie powstało bardzo wiele ubytków nawierzchni, naprawa dróg musi potrwać w czasie, nie jest możliwa w bardzo krótkim terminie – podkreśla Ciepiela. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości