Wiadomości

Maria i Jan na topie w 2022 roku w Gorzowie

3 stycznia 2023, 14:36, red
Jakie imię wybrać dla dziecka? To jedna z najtrudniejszych decyzji przed jaką stają przyszli rodzice. W 2022 roku w Gorzowie najpopularniejszymi imionami była Maria i Jan. Natomiast rok wcześniej królowała Hania i Antoni.

Według statystyk gorzowskiego Urzędu Stanu Cywilnego w 2022 roku w Gorzowie urodziło się 1 441 dzieci - 729 dziewczynek i 712 chłopców. Sprawdziliśmy, jakie imiona były najczęściej nadawane w ubiegłym roku w Gorzowie.

Jakie były najpopularniejsze imiona w Gorzowie w 2022 roku?

Jak się okazało, jeżeli chodzi o dziewczynki, to w 2022 roku na topie było imię Maria, Maja i Pola. Popularnością cieszyły się również takie imiona jak Lena, Zuzanna, Hanna, Laura, Zofia i Kornelia.

Natomiast w przypadku chłopców, to najbardziej popularnym imieniem był Jan. Na podium znalazł się również Leon i Tymon. Powodzeniem cieszył się również Marcel, Szymon, Antoni, Bartosz, Franciszek, Marcel, Julian, Jakub i Leon.

Tym samym w 2022 roku na topie były takie imiona jak Maria, Maja i Pola oraz Jan, Leon i Tymon. Dla porównania najbardziej popularne imiona dla dzieci w 2021 roku to Hania, Pola i Zofia oraz Antoni, Szymon, Leon i Filip.

Coraz więcej dzieci obcokrajowców rodzi się w Gorzowie

Jak wynika z danych Urzędu Stanu Cywilnego w Gorzowie, w naszym mieści rodzi się coraz więcej dzieci cudzoziemców. Najwięcej w 2022 roku urodziło się dzieci Ukraińców – 148 dzieci, 7 Białorusinów, 5 Wietnamczyków, 3 Gruzinów, po 2 Chińczyków i Litwinów, a także po jednym dzieci Uzbeków i mieszkańców Indonezji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości