• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wysyp choinek pod śmietnikami. Rusza odbiór drzewek

11 stycznia 2022, 09:08
fot. Anna Kluwak
Co zrobić z choinką, kiedy chcemy się jej pozbyć z naszego domu? Mieszkańcy Gorzowa mogą wystawić choinkę koło altany śmietnikowej, ponieważ we wtorek rusza odbiór drzewek przez firmy zajmujące się wywozem odpadów. Drzewka są zbierane również w podgorzowskich gminach.

Przy śmietnikach oraz altanach śmietnikowych w Gorzowie jest dosłownie wysyp choinek, które zostały wyrzucone z mieszkań po świętach. Wiele osób decyduje się na rozebranie choinki już po 6 stycznia, a inni pozbywają się świątecznego drzewka, ponieważ te zaczyna tracić igły, a my jednocześnie tracimy cierpliwość przy ich codziennym zamiataniu.

Jeżeli ktoś nie ma możliwości pocięcia choinki i wrzucenia jej do altany śmietnikowej, to powinien zostawić ją przy altanie śmietnikowej w dniu poprzedzającym odbiór odpadów lub w dniu odbioru do godziny 6 rano. Co istotne, choinka musi być pozbawiona doniczki, wszelkich lampek i ozdób, w tym wykonanych z tworzyw sztucznych, papieru, metalu, szkła.

Odbiór choinek na terenie Gorzowa ruszył we wtorek 11 stycznia. We wtorek 11 stycznia choinki będą zbierane z południowej części miasta, natomiast z północnej części Gorzowa drzewka będą zabierane dopiero we wtorek 18 stycznia. Druga tura zbierania drzewek odbędzie się we wtorek 1 lutego i sobotę 5 lutego.

Firma Komunalnik i Inneko zajmuje się również zbieraniem choinek w podgorzowskich gminach. Akcja potrwa do 17 lutego. W przypadku podgorzowskich gmin, choinki będą odbierane tylko z nieruchomości, których właściciele nie korzystają z ulgi za posiadanie kompostownika.

HARMONOGRAM ODBIORU CHOINEK

Gorzów Wielkopolski - sektor II, część północna

- wtorek 18 stycznia oraz wtorek 1 lutego

Gorzów Wielkopolski, sektor III, część południowa

- wtorek 11 stycznia oraz sobota 5 lutego

Gmina Bogdaniec

- Łupowo, Jenin, Racław, Motylewo i Stanowice - wtorek 4 stycznia oraz wtorek 1 lutego 

- pozostałe miejscowości gminy - wtorek 11 stycznia oraz wtorek 8 lutego

Gmina Deszczno

- Białobłocie, Bolemin, Dziersławice, Dzierżów, Glinik, Karnin, Kiełpin, Koszęcin, Krasowiec, Łagodzin, Maszewo, Niwica, Orzelec, Płonica, Prądocin, Ulim - czwartek 13 stycznia oraz czwartek 10 lutego

- pozostałe miejscowości gminy - czwartek 20 stycznia oraz czwartek 17 lutego

Gmina Kłodawa

- Kłodawa, Mironice, Mszaniec, Santocko, Zamoksze, Chwalęcice - czwartek 20 stycznia i czwartek 17 lutego
- pozostałe miejscowości gminy - czwartek 13 stycznia i czwartek 10 lutego

Gmina Lubiszyn

- wtorek 11 lutego oraz wtorek 8 lutego

Gmina Santok

- wtorek 11 lutego oraz wtorek 8 lutego

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości