Wiadomości

Pogrzeb radnej Grażyny Wojciechowskiej. Będą dodatkowe autobusy na cmentarz

9 stycznia 2022, 15:36
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W poniedziałek 10 stycznia na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie odbędzie się pogrzeb radnej Grażyny Wojciechowskiej. Uroczystości pogrzebowe, poprzedzi msza św. w katedrze. Miasto podstawi dodatkowe autobusy MZK, które dowiozą mieszkańców na cmentarz.

W poniedziałek 3 stycznia 2022 roku w wieku 74-lat zmarła Grażyna Wojciechowska, która była wieloletnią radną Rady Miasta Gorzowa. Zasiadała w Radzie Miasta Gorzowa nieprzerwanie od 1994 roku. Niestety przegrała walkę z ciężką chorobą.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na poniedziałek 10 stycznia. Msza św. w intencji Grażyny Wojciechowskiej rozpocznie się w katedrze o godzinie 12. Tam wystawiona będzie urna z prochami zmarłej. 

Po mszy w katedrze, urna zostanie przewieziona do nowej kaplicy „Products” przy cmentarzu komunalnym. Dla uczestników uroczystości będzie przygotowany transport na cmentarz. Będą to dodatkowe autobusy linii 111, które zabiorą żałobników po mszy z przystanku przy katedrze. Trasa autobusu będzie prowadziła do przystanku przy „Bramie B” przy ulicy Żwirowej.

Uroczystości w kaplicy rozpoczną się o godzinie 14. Po nich kondukt żałobny wyruszy do miejsca pochówku. Trasa konduktu będzie prowadziła z kaplicy, ulicą Żwirową, przez główną bramę cmentarza.

Po pogrzebie, dla jego uczestników będzie zapewniony transport powrotny w kierunku centrum miasta dodatkowymi autobusami MZK linii 111. Przystanek początkowy to „Brama B” cmentarza. Godziny odjazdów autobusów MZK zarówno na pogrzeb i po uroczystościach pogrzebowych są uzależnione od czasu trwania uroczystości.

Uczestnicy pogrzebu, którzy nie będą korzystali z transportu MZK powinny korzystać z parkingu przy „Bramie B” przy ulicy Żwirowej. Na pozostałych parkingach miejsca będą zarezerwowane dla rodziny i  bliskich zmarłej oraz osób, zaangażowanych w przygotowanie uroczystości.

Ponadto, z uwagi na plan uroczystości pogrzebowych, w poniedziałek 10 stycznia po godzinie 14.00 nie będzie możliwy wjazd oraz wyjazd z cmentarza. To informacjach dla wszystkich, planujących na ten dzień pracę lub wizytę, która wymaga wjazdu samochodem na teren nekropolii.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości