• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pogrzeb radnej Grażyny Wojciechowskiej. Będą dodatkowe autobusy na cmentarz

9 stycznia 2022, 15:36
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W poniedziałek 10 stycznia na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie odbędzie się pogrzeb radnej Grażyny Wojciechowskiej. Uroczystości pogrzebowe, poprzedzi msza św. w katedrze. Miasto podstawi dodatkowe autobusy MZK, które dowiozą mieszkańców na cmentarz.

W poniedziałek 3 stycznia 2022 roku w wieku 74-lat zmarła Grażyna Wojciechowska, która była wieloletnią radną Rady Miasta Gorzowa. Zasiadała w Radzie Miasta Gorzowa nieprzerwanie od 1994 roku. Niestety przegrała walkę z ciężką chorobą.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na poniedziałek 10 stycznia. Msza św. w intencji Grażyny Wojciechowskiej rozpocznie się w katedrze o godzinie 12. Tam wystawiona będzie urna z prochami zmarłej. 

Po mszy w katedrze, urna zostanie przewieziona do nowej kaplicy „Products” przy cmentarzu komunalnym. Dla uczestników uroczystości będzie przygotowany transport na cmentarz. Będą to dodatkowe autobusy linii 111, które zabiorą żałobników po mszy z przystanku przy katedrze. Trasa autobusu będzie prowadziła do przystanku przy „Bramie B” przy ulicy Żwirowej.

Uroczystości w kaplicy rozpoczną się o godzinie 14. Po nich kondukt żałobny wyruszy do miejsca pochówku. Trasa konduktu będzie prowadziła z kaplicy, ulicą Żwirową, przez główną bramę cmentarza.

Po pogrzebie, dla jego uczestników będzie zapewniony transport powrotny w kierunku centrum miasta dodatkowymi autobusami MZK linii 111. Przystanek początkowy to „Brama B” cmentarza. Godziny odjazdów autobusów MZK zarówno na pogrzeb i po uroczystościach pogrzebowych są uzależnione od czasu trwania uroczystości.

Uczestnicy pogrzebu, którzy nie będą korzystali z transportu MZK powinny korzystać z parkingu przy „Bramie B” przy ulicy Żwirowej. Na pozostałych parkingach miejsca będą zarezerwowane dla rodziny i  bliskich zmarłej oraz osób, zaangażowanych w przygotowanie uroczystości.

Ponadto, z uwagi na plan uroczystości pogrzebowych, w poniedziałek 10 stycznia po godzinie 14.00 nie będzie możliwy wjazd oraz wyjazd z cmentarza. To informacjach dla wszystkich, planujących na ten dzień pracę lub wizytę, która wymaga wjazdu samochodem na teren nekropolii.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości