• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Trzecie miejsce Bartosza Zmarzlika w plebiscycie na najlepszego sportowca Polski

8 stycznia 2022, 22:29
fot. Telewizja Polsat
Bartosz Zmarzlik w 87. plebiscycie Przeglądu Sportowego zajął trzecie miejsce. To ogromny sukces żużlowca Stali Gorzów, który w ubiegłym roku wywalczył tytuł wicemistrza świata na żużlu.

W sobotę 8 stycznia odbyła się uroczysta gala 87. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku. O tytuł najlepszego sportowca walczył walczył Bartosz Zmarzlik, wychowanek Stali Gorzów i dwukrotny indywidualny mistrz świata na żużlu z 2019 roku i 2020 roku oraz wicemistrz świata z 2021 roku. 

Kiedy były ogłaszane kolejne nazwiska najlepszej dziesiątki sportowców, okazało się, że Bartosz Zmarzlik znajdzie się na pewno wśród najlepszej trójki polskich sportowców. Emocje były coraz większe, ale szybko zostało ogłoszone, że to właśnie Bartosz Zmarzlik znalazł się na trzecim miejscu w plebiscycie. Natomiast najlepszym sportowcem Polski został Robert Lewandowski, a drugie miejsce zajęła Anita Włodarczyk.

- Będę musiał jutro tę nagrodę schować, bo mojemu dziecku wychodzą ząbki i wszystko gryzie! Chciałbym wszystkim podziękować, bo to jest dla mnie ogromne wyróżnienie, że znalazłem się w trójce najlepszych sportowców. Chciałbym podziękować mojej rodzinie, mamie, tacie, mojej narzeczonej, bratu, bratowej oraz całemu teamowi. Chciałbym podziękować miastu Gorzów oraz moim sponsorom. Razem wygrywamy i razem przegrywamy - mówił Bartosz Zmarzlik po tym jak odebrał statuetkę.

Warto przypomnieć, że podczas gali dwa lata temu podczas 85. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku Zmarzlik wygrał i został najlepszym sportowcem, pokonując przy tym Roberta Lewandowskiego.

Najlepsza dziesiątka polskich sportowców

1. Robert Lewandowski (piłka nożna)

2. Anita Włodarczyk (rzut młotem)

3. Bartosz Zmarzlik (żużel)

4. Dawid Tomala (chód sportowy)

5. Wojciech Nowicki (rzut młotem)

6. Maria Andrejczyk (rzut oszczepem)

7. Sztafeta mieszana 4x400m

8. Wioślarska czwórka podwójna kobiet

9. Karolina Naja i Anna Puławska (kajakarstwo)

10. Tadeusz Michalik (zapasy)

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości