• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 24 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Masz pomysł na miasto? Zgłoś swój projekt

7 stycznia 2022, 12:32
fot. archiwum
W poniedziałek 10 stycznia a rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego 2023. Każdy mieszkaniec Gorzowa może zaproponować swój pomysł do realizacji. Do podziału jest aż 6 mln 630 tys. zł.

Każdy z mieszkańców Gorzowa może zmienić swoją najbliższą okolicę lub osiedle. Wystarczy złożyć wniosek w ramach budżetu obywatelskiego. Edycja 2023 rusza w poniedziałek 10 stycznia. Co należy zrobić, aby zgłosić pomysł? Pobrać ze strony www.gorzow.pl z zakładki Budżet Obywatelski lub z kancelarii ogólnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 należy formularz zgłoszeniowy. Możesz także skorzystać z możliwości zgłoszenia projektu przez platformę gorzow.konsultacjejst.pl. W każdym ze wskazanych miejsc znajdzie się także „Cennik miejski”, który zawiera uśrednione koszty realizacji przykładowych zadań i może być pomocny przy wycenie projektu. Do formularza należy dołączyć listę poparcia zawierającą podpisy 20 mieszkańców Gorzowa, którzy zainteresowani są realizacją pomysłu. Należy pamiętać, że na liście poparcia nie mogą podpisywać się wnioskodawcy.

Nabór wniosków trwa do czwartku 10 lutego. Wypełniony wniosek można złożyć w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego 4 lub przesłać skan wypełnionego wniosku na adres budzetobywatelski@um.gorzow.pl. Można także wypełnić formularz elektroniczny na stronie gorzow.konsultacjejst.pl.

Łączna kwota przeznaczona na budżet obywatelski 2023 wynosi 7 mln 365 tys. 11 zł, w tym 6 mln 630 tys. zł na realizację zadań oraz 721 tys. 291 zł zł na rezerwę przeznaczoną na różnice poprzetargowe. Ponadto 14 tys. 720 zł zostaną wydane na działania promocyjne.

Tradycyjnie pomysły można zgłaszać w kilku kategoriach: na zadania twarde i miękkie w każdym z rejonów, zadania twarde i miękkie w kategorii ogólnomiejskiej oraz w kategorii oświatowej. W tym roku na poszczególne zadania przeznaczono następujące kwoty 

- 464 tys. 100 zł dla projektu zadania inwestycyjnego w kategorii rejonowej.

- 23 tys. zł dla projektu zadania nieinwestycyjnego w kategorii rejonowej.

- 1 mln 326 tys. zł dla projektu zadania inwestycyjnego w kategorii oświatowej.

- 23 tys. zł dla projektu zadania nieinwestycyjnego w kategorii oświatowej.

- 600 tys. zł dla projektu zadania inwestycyjnego w kategorii ogólnomiejskiej.

- 63 tys. zł dla projektu zadania nieinwestycyjnego w kategorii ogólnomiejskiej.

Harmonogram budżetu obywatelskiego 2023

- Składanie wniosków: 10 stycznia – 10 lutego

- Publikacja wykazu pozytywnie i negatywnie ocenionych wniosków: druga połowa kwietnia 

- Spotkania dyskusyjne z obowiązkowym udziałem autorów i autorek pozytywnie ocenionych wniosków: maj –czerwiec

- Głosowanie:  wrzesień

- Ogłoszenie wyników: koniec września

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości