Wiadomości

Podróż z Teneryfy do Polski. Co trzeba wiedzieć?

4 stycznia 2022, 19:28, red
Podróż w czasach pandemii jest nieco bardziej skomplikowana. Jeżeli jesteśmy na Teneryfie należącej do Hiszpanii, lub w każdym innym kraju UE, to wracając do Polski musimy spełnić wiele wymogów.

Jeżeli podróżujemy do Polski z Teneryfy, to bez względu na środek transportu przy wjeździe będziemy poddawani 10-dniowej kwarantannie. Na szczęście istnieje kilka wyjątków:

1. Z kwarantanny zwolnione są osoby w pełni zaszczepione wszystkimi wymaganymi dawkami szczepionki, a od podania ostatniej dawki minęło 14 dni (licząc od dnia następującego po ostatnim dniu szczepienia). Szczepienie musi być poświadczone unijnym cyfrowym certyfikatem COVID lub innym dokumentem w języku polskim, lub angielskim potwierdzającym szczepienie szczepionką dopuszczoną w Unii Europejskiej,

2. 10-dniowej kwarantanny nie muszą też odbywać osoby, które były zakażone wirusem SARS-CoV-2 (tzw. ozdrowieńcy), nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia polskiej granicy. Ozdrowieńcy muszą przedstawić dokument potwierdzający, że rzeczywiście zostali zakażeni, wystawiony w języku polskim lub angielskim; dopuszczalne dokumenty obejmują unijny cyfrowy certyfikat COVID,

3. Z kwarantanny lecących z Teneryfy do Polski zwalnia też negatywny wynik badania COVID-19, potwierdzony unijnym certyfikatem COVID lub innym dokumentem w języku polskim, lub angielskim. Takie badanie należy wykonać nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Akceptowane rodzaje testów: PCR i antygenowy.

Kwarantannie nie podlegają dzieci poniżej 12 roku życia, które podróżują pod opieką osób dorosłych zaszczepionych przeciwko COVID-19 lub mają ujemny wynik testu na COVID-19. Test na COVID-19 możemy wykonać też na Teneryfie.

Wszystkie inne osoby, które nie mają zaświadczeń, przy wylądowaniu w Polsce mogą wykonać test w ciągu 48 godzin od przekroczenia granicy. Negatywny wynik test PCR lub antygenowego zwalnia ich z kwarantanny. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości