• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

W Warcie odnaleziono fiata. To auto skradzione babci [zdjęcia]

2 stycznia 2022, 12:05
W niedzielę w rzece Warcie pomiędzy Santokiem, a Starym Polichnem odnaleziono auto. Jak się okazało, to skradziony w Sylwestra fiat z Nowego Polichna.

W niedzielę 2 stycznia dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o samochodzie znajdującym się w rzece Warcie pomiędzy Santokiem, a Starym Polichnem. Na miejsce zostało wysłanych łącznie 6 zastępów straży pożarnej oraz 3 łodzie. 

- Kobieta zauważyła niedaleko brzegu samochód w rzece, ponad taflę wody wystawał tylko dach. Nie ma żadnych osób w pobliżu. Strażacy przeszukają auto, aby potwierdzić, że nie ma nikogo w środku - mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Jak się okazało, znajdujący się w rzece Warcie samochód to fiat cinquecento. Jak wstępnie ustalono, jest to skradziony kilka dni wcześniej fiat w Starym Polichnie. Auto zostało skradzione babci, o czym informował jej wnuk i prosił o pomoc w odnalezieniu auta, - W nocy 31 grudnia skradziono mojej babci samochód fiat cinquecento kolor biały. Numer rejestracyjny FGW50L9. Sprawca wkradł się do garażu w Nowym Polichnie. Gdyby ktoś coś słyszał bądź widział proszę o informację. Spraw zgłoszona na policję - pisał pan Jacek.

Po wyciągnięciu auta z rzeki, okazało się, że w środku nikogo nie ma, a pojazd to faktycznie skradziony fiat. - Potwierdzamy, że wyciągnięty z rzeki Warty fiat to auto skradzione 31 grudnia w miejscowości Nowe Polichno. Policjanci będą prowadzić śledztwo w tej sprawie i ustalać, kto jest odpowiedzialny za kradzież auta - komentuje Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości