• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Lodowisko na drogach pod Gorzowem. Autobusy MZK wpadły w poślizg

29 grudnia 2021, 12:01
fot. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie
Marznące opady mżawki spowodowały gołoledź na drogach i chodnikach na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego. To spowodowało wiele niebezpiecznych sytuacji. W poślizg wpadły dwa autobusy MZK, które zatrzymały się na poboczu i nie mogły wyjechać.

We wtorek 28 grudnia IMGW ostrzegało przed marznącymi opadami deszczu lub mżawki powodującej gołoledź na drogach na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego. Niestety prognozy sprawdziły się i od wtorkowego wieczora mamy prawdziwe lodowisko na drogach i chodnikach. O ile sytuacja na głównych ulicach w Gorzowie jest dobra, to na osiedlowych uliczkach i chodnikach jest już gorzej. Trzeba uważać, aby nie przewrócić się na śliskiej nawierzchni.

Jednak najgorsza sytuacja jest na drogach pod Gorzowem – zarówno na drogach gminnych, jak i powiatowych. We wtorkowy wieczór około godz. 21 o tym, jak ślisko jest na lokalnych drogach przekonał się niestety kierowca i pasażerowie autobusu MZK linii 131 należącego. - Na drodze były bardzo trudne warunki, kierowca autobusu wpadł w poślizg i wjechał w zaspę na poboczu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Do zdarzenia doszło w Marwicach. Na miejsce wysłaliśmy autobus zastępczy, natomiast pojazd który wpadł w zaspę został wyciągnięty dopiero około północy – opowiada Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Niestety do podobnego zdarzenia doszło również w środę 29 grudnia z udziałem autobusu tej samej linii nr 131. Tym razem około godz. 5 rano pomiędzy Baczyną, a Marwicami autobus linii nr 131, w którym znajdował się tylko kierowca wpadł w poślizg i zjechał na pobocze. Droga jest tak oblodzona, że kierowca nie może samodzielnie wyjechać. Autobus czeka na pomoc drogową.

Jak informują nas czytelnicy, również na innych drogach jest prawdziwe lodowisko. Oblodzona jezdnia jest pomiędzy Ściechowem, a Wysoką czy na pomiędzy Bogdańcem, a Kwiatkowicami. Trudne warunki są na drodze z Kłodawy do Łośna, z Czechowa do Santok, z Prądocina do Dzierżowa, a także w Łagodzinie i Ulimiu. 

Prawdziwa „szklanka” jest również na tzw. starej trójce od ronda przy Szczecińskiej w kierunku na Myślibórz. O godz. 1.58 w nocy doszło tam do wypadku z udziałem pojazdu ciężarowego. Na miejsce została wysłana straż pożarna. Ciężarówka wpadła w poślizg i zatrzymała się w poprzek drogi, która została zablokowana. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości