• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Będą kolejne tablice ledowe w Gorzowie

28 grudnia 2021, 10:17
fot. Anna Kluwak
Trwają właśnie odbiory systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, czyli tablic ledowych, które pokazują o której odjedzie autobus lub tramwaj. Władze Gorzowa planują montaż kolejnych 13 tablic, w tym przy węźle przesiadkowym.

W sierpniu rozpoczął się test systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, w ramach którego zamontowano 34 sztuki wielokolorowych tablic ledowych na przystankach autobusowych i tramwajowych, na których wyświetlane są w czasie rzeczywistym godziny odjazdów pojazdów komunikacji miejskiej. Dodatkowo tablice informacji pasażerskiej wyposażone są w przycisk dla osób niedowidzących, który po naciśnięciu uruchamia zapowiedzi głosowe o odjazdach pojazdów komunikacji miejskiej z danego przystanku. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Agnieszka powie o której przyjedzie tramwaj lub autobus. Trwa test tablic”.

Aktualnie trwa kalibracja systemu obsługującego nowe pojazdy z systemem SDIP. Stąd w dalszym ciągu wyświetlana jest informacja na tablicach o testowaniu systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Trwa także odbiór samych tablic i ich funkcjonalności. Po dokonaniu odbioru zostanie uruchomiona dodatkowa opcja w oprogramowaniu, dzięki której na portalu pasażera będzie również wyświetlana informacja o zanieczyszczeniach, po jej odbiorze odczyty o zanieczyszczeniach będą również widoczne również na tablicach SDIP.

Jak się okazuje, władze Gorzowa planują montaż kolejnych 13 sztuk tablic systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Aż 6 tablic ledowych zostanie ustawionych przy węźle przesiadkowym, który ma zostać wybudowany przy dworcu PKP. Również 6 tablic ma pojawić się przy wyremontowanej ul. Chrobrego oraz 1 sztuka przy rondzie Górczyńskim. Inwestycja ma zostać zrealizowana w 2022 roku. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości