• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ślisko na drogach pod Gorzowem. Autobusy MZK nie wszędzie dotrą

27 grudnia 2021, 16:12
fot. archiwum / zdjęcie poglądowe
Mamy złą wiadomość dla pasażerów autobusów MZK. Linie 129, 130, 131 oraz 122 nie dotrą do swoich końcowych przystanków i będą kursować na skróconych trasach. Wszystko przez oblodzenie dróg pod Gorzowem.

Trudne warunki na drogach gminnych i powiatowych w okolicach Gorzowa. Zalegający śnieg, a do tego mróz sprawia, że wiele jezdni jest po prostu oblodzonych. Niestety na drogi w IV standardzie utrzymania pługopiaskarki nie docierają tak szybko.

Dlatego też w poniedziałek 27 grudnia Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie poinformował, że z przyczyn niezależnych od spółki, czyli z powodu oblodzenia lokalnych dróg, autobusy podmiejskie nie wszędzie dojadą.

Autobusy autobusy linii 129, 130, 131 w kursach do miejscowości Lubno, Sosny, Stanowice, Racław docierają tylko do pętli w Baczynie. Natomiast autobusy linii 122 w kursach wykonywanych do miejscowości Czechów oraz przystanku Czechów - Sarris Darm docierają tylko do przystanku Czechów - Kościół.

- O ponownym uruchomieniu obsługi powyższych miejscowości poinformujemy, jak tylko pozwolą na to warunki drogowe – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości