Wiadomości

Do Gorzowa dotarły nowe hybrydy od Solarisa

18 grudnia 2021, 20:55
fot. czytelnik
W sobotni wieczór do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie dotarły dwa nowe autobusy hybrydowe marki Solaris. Nowe hybrydy wyjadą na ulice miasta prawdopodobnie po Nowym Roku.

Obecnie po Gorzowie kursuje sześć autobusów hybrydowych MAN Lion's City Hybrid. Natomiast w sobotni wieczór 18 grudnia flota pojazdów hybrydowych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie powiększyła się, ponieważ do zajezdni przyjechały dwa nowe autobusy hybrydowe. Tym razem hybrydy dostarczyła firma Solaris za kwotę  2 mln 790 tys. zł. Przetarg na dostawę nowych hybryd został rozstrzygnięty pod koniec marca o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Solaris dostarczy nowe autobusy hybrydowe do Gorzowa”.

Dwie nowe hybrydy od Solarisa w kolorze limonkowym to autobusy niskopodłogowe klasy maxi o długości 12 m, o napędzie spalinowo-elektrycznym spełniającymi wymagania normy EURO6d, które są wyposażone m.in. w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. 

Zanim nowe hybrydy wyjadą na ulice Gorzowa, firma Solaris będzie musiała przeszkolić pięciu kierowców MZK w pełnym zakresie obsługi i naprawy autobusu w terminie do 6 tygodni od daty dostawy. Tym samym nowe hybrydy wyjadą na ulice Gorzowa prawdopodobnie po Nowym Roku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości