Wiadomości

Sygnalizacja na rondzie Santockim jednak zostanie włączona

17 grudnia 2021, 09:32
fot. Marcin Kluwak
Od października światła na rondzie Santockim w Gorzowie są wyłączone. Część mieszkańców jest zadowolona z tego rozwiązania, jednak pozostali narzekają na problemy z przejazdem. Miasto ostatecznie zdecydowało, że sygnalizacja świetlna zostanie ponownie włączona po świętach.

W czwartek 16 grudnia portal gorzowianin.com poruszał temat wyłączonej sygnalizacji świetlnej na rondzie Santockim. Światła zostały wyłączone pod koniec października i do tej pory nie działają, ponieważ miasto uznało, że dzięki temu ruch jest bardziej płynny. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Dlaczego nie działają światła na rondzie Santockim?”.

Jednak w połowie grudnia urzędnicy zastanawiali się czy ponownie nie włączyć sygnalizacji świetlnej. O zdanie zapytaliśmy również naszych czytelników w specjalnie stworzonej ankiecie. Na pytanie "Światła na rondzie Santockim powinny zostać włączone?" odpowiedziało aż 1259 osób. Jak się okazało, zdecydowana większość opowiedziała się za ponownym uruchomieniem sygnalizacji. Odpowiedź "tak" zaznaczyło 55,44% czytelników (698 osób), z kolei odpowiedź "nie" wybrało 34,15% czytelników (430 osób). Dla 9,77% czytelników (123 osoby) jest to bez różnicy, a 0,64% (8 osób) nie ma na ten temat zdania.

Co ciekawe, miasto również podjęło ostatecznie decyzję o ponownym włączeniu sygnalizacji świetlnej. Ma to nastąpić po Świętach Bożego Narodzenia, czyli w poniedziałek 27 grudnia.

- Wyłączenie sygnalizacji na rondzie sprawdziło się w trakcie przebudowy Trasy Nadwarciańskiej, dlatego w okresie przedświątecznym, kiedy jest większe natężenie ruchu, zdecydowano o niewłączaniu jej – wyjaśnia Zdzisław Plis, dyrektor wydziału dróg Urzędu Miasta Gorzowa.

Ankieta

Światła na rondzie Santockim powinny zostać włączone?

  • Tak55.44%
  • Nie34.15%
  • Jest mi to bez różnicy9.77%
  • Nie wiem/Nie mam zdania0.64%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1259

Urzędnicy podkreślają, że podobna sytuacja jest na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Mechanicznej koło Nova Park. Zarządca centrum handlowego wystąpił z wnioskiem do Urzędu Miasta Gorzowa, aby sygnalizacja była wyłączona do 31 grudnia 2021 roku. - Wzmożony ruch prowadził do paraliżu komunikacyjnego przy ul. Mechanicznej, a w konsekwencji także przy ul. Przemysłowej i moście Staromiejskim – tłumaczy dyrektor Plis.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości