Wiadomości

Gorzów: Tak montuje się sieć trakcyjną [film]

14 grudnia 2021, 13:01
fot. youtube.com/KolejoweSzlaki
Na wyremontowanych odcinkach ul. Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie trwa obecnie montaż sieci trakcyjnej przy pomocy specjalistycznej maszyny. Z dużej szpuli jest rozwijany przewód, który zostaje następnie podczepiony do słupów trakcyjnych.

Remontem 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I wraz z torowiskiem zajmuje się konsorcjum firm ZUE i FDO za kwotę miasto 69 mln 27 tys. zł. Chociaż większość remontowanego odcinka jest już na ukończeniu, to wykonawca zawnioskował o wydłużenie prac do 26 maja 2022 roku. Wcześniej remont miał zakończyć się do końca 2021 roku. 

Torowisko jest kompletne i połączone w 95%. Brakuje odcinka przy ul. Chrobrego od wysokości dawnego kina Słońce do skrzyżowania z ul. Pocztową oraz przy ul. Mieszka I od wysokości sądu do ul. Roosevelta – czyli na krańcówkach inwestycji.

Natomiast na odcinkach ul. Chrobrego i Mieszka I, które są już praktycznie gotowe, wykonawca zamontował wiaty przystankowe, a w ostatnich dniach zajął się również montażem sieci trakcyjnej. Do sieci trafił film na którym widać montaż trakcji za pomocą specjalnej maszyny. Widać na nim, jak z dużej szpuli jest rozwijany przewód, który zostaje następnie podczepiony do słupów trakcyjnych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości