• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Uwaga kierowcy. Na drogach może być ślisko

12 grudnia 2021, 18:50
fot. archiwum
IMGW ostrzega przed marznącymi opadami deszczu lub mżawki powodującej gołoledź na drogach na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od niedzielnego wieczora do poniedziałkowego poranka.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 19 w niedzielę 12 grudnia do godz. 7 rano w poniedziałek 13 grudnia. Według prognoz możemy spodziewać się opadów marznącego deszczu lub mżawki powodującej gołoledź na drogach. 

Najgorsza sytuacja będzie na drogach w IV kategorii odśnieżania, czyli drogach gminnych takich jak m.in. „stara trójka” w kierunku na Myślibórz. Tam na pewno nie dotrą piaskarki, więc trzeba spodziewać się „szklanki” na drodze. Kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu i pamiętać o zimowych oponach. Ostrzeżenie dotyczy również pieszych, którzy muszą uważać na śliskie chodniki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości