Wiadomości

Pół tony nielegalnego tytoniu w gospodarstwie pod Gorzowem

9 grudnia 2021, 15:30
źródło: Krajowa Administracja Skarbowa
W budynku gospodarczym znaleziono pół tony tytoniu oraz 600 tysięcy sztuk gotowych papierosów. Zatrzymano dwie osoby. To była wspólna akcja Krajowej Administracji Skarbowej i CBŚP na jednej z posesji pod Gorzowem.

Papierosy i tytoń, który znaleźli funkcjonariusze na terenie jednej z posesji pod Gorzowem, to nie wszystko. Po przeszukaniu budynków gospodarczych okazało się, że ukryto tam kartony z kalkulatorami, zegarkami, piłami spalinowymi, a także nartami i mopami parowymi. - Funkcjonariusze przypuszczają, że są to przedmioty z tzw. kradzieży plandekowych. Tak potocznie określana jest kradzież towaru, gdy złodzieje rozcinają plandekę, podczaspodczas gdy kierowca śpi w pojeździe. 

W trakcie kontroli zatrzymane zostały 2 osoby, które podejrzewane są o handel papierosami bez polskich znaków akcyzy. Ze względu na oszacowaną wartość podatku akcyzowego, która wyniosła 1,3 mln zł, sprawcy muszą się liczyć z wysokimi karami grzywny oraz karą pozbawienia wolności.

Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp. wszczął w tej sprawie postępowanie karne-skarbowe, które wyjaśni dodatkowe kwestie, m.in. dotyczące kanałów dystrybucji papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości