• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Nasze drogie przewozy regionalne, czyli podwyżka na kolei

8 grudnia 2021, 11:54
Polregio podnosi ceny biletów. Najbardziej odczują to ci, którzy podróżują na krótkich odcinkach. Zasada jest taka - im krócej, tym drożej, chociaż nie sprawdza się to w przypadku podróży do Poznania. Na tym odcinku podróż IC jest znacznie tańsza.

Za bilet normalny do Witnicy płacimy dziś 6,70 zł. Po 12 grudnia cena wzrośnie do 9,60.  Za 17-kilometrowy odcinek z Gorzowa do Nowin Wielkich płacimy obecnie 5,50 zł, a po podwyżce ma to być 7,90 zł. Bilet jednorazowy do Kostrzyna będzie kosztować - 14,80, teraz płacimy 12,90.

Takich przykładów możemy mnożyć wiele. Nie dość, że będzie drożej, to wciąż nie mamy gwarancji, że pociąg w ogóle odjedzie, ale za to mamy gwarancję, że nie dotrze na czas. Zawsze gdzieś złapie opóźnienie. 

W kierunku na Krzyż na trasie Gorzów - Strzelce Krajeńskie Wschód - koszt biletu normalnego to 8,90 zł. Od 12 grudnia za przejazd do Zwierzyna zapłacimy już 10,20 zł. Cena biletu miesięcznego na tym odcinku wzrasta do 244 złote. 

Za bilet do Krzyża dziś płacimy 15,90 zł, a po podwyżce będzie to 17,80 zł. Za bilet z Gorzowa do Poznania (odległość 143 km) zapłacimy obecnie 27,60 zł, po podwyżce będzie to 31,30 zł. Na tej ostatniej trasie bardziej opłaca się jechać pociągiem IC. PKP Intercity już dawno wprowadziło promocję na tym odcinku. Bilet „taniomiastowy” daje nam możliwość pokonania tej trasy za 25 złotych. Lepsze wagony, prąd w gniazdkach i wygodniejsze fotele. Warto więc się zastanowić, czy wybrać droższe polregio z długimi przystankami pomiędzy Krzyżem a Poznaniem, czy tańsze i bardziej komfortowe IC.

Jadąc w innym kierunku i wciąż wybierając regionalnego przewoźnika, np. do Trzebiszewa dziś płacimy 5,50 zł, a od 12 grudnia taka podróż będzie nas kosztować 7,90. Do Skwierzyny dziś płacimy 6,70 zł, a po podwyżce - zapłacimy 9,60 zł. 

- Liczymy na zrozumienie pasażerów, w tym roku już dokonaliśmy zakupu zmodernizowanych składów, a w najbliższym czasie rozpoczniemy zakup nowego taboru, co znacząco poprawi komfort podróży na obsługiwanych przez Polregio trasach. Przejazdy koleją są najbardziej ekologicznym środkiem transportu i nadal pozostają tańszym rozwiązaniem niż przejazdy samochodem na tym samym dystansie - informuje przewoźnik. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości