• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Fragment Fabrycznej został zamknięty. Kierowcy jeżdżą na pamięć [zdjęcia]

8 grudnia 2021, 11:07
fot. gorzowianin.com
Do piątku 10 grudnia będzie zamknięty przejazd przez ul. Fabrycznej na wysokości wiaduktu kolejowego. Wszystko przez to, że trwa demontaż rurociągu w ramach inwestycji prowadzonej przez PWiK.

W środę 8 grudnia został zamknięty przejazd ul. Fabryczną na wysokości wiaduktu kolejowego. Wszystko przez kolejny etap prac w ramach inwestycji „Przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie mostu kolejowego”. Wykonawca zajął się rozbiórką rur wodociągowych oraz kanalizacji sanitarnej, które są podwieszone pod wiaduktem kolejowym. 

Dlatego też ze względów bezpieczeństwa trzeba było zamknąć przejazd ul. Fabryczną pod wiaduktem. Chociaż informacja o zamknięciu tego fragmentu ul. Fabrycznej pojawiała się od kilku dni w mediach oraz zostało ustawione oznakowanie mówiące z braku przejazdu i wyznaczeniu objazdu, to i tak kierowcy jadą na pamięć. - Zauważyłem, że wielu kierowców nie patrzy na znaki i ślepo jedzie dalej. Kiedy podjeżdżają pod barierki, dopiero orientują się, że droga jest zamknięta i zawracają – opowiada nasz czytelnik Kamil. 

Co istotne, zamknięty jest nie tylko przejazd dla samochodów, ale również chodnik dla pieszych. Prace przy demontażu rur mają potrwać do piątku 10 grudnia. Do tego czasu kierowcy oraz piesi muszą korzystać z innych tras/
Objazd dla samochodów osobowych oraz autobusów MZK został wyznaczony przez ul. Wawrzyniaka i Śląską. Zawieszone zostały trzy istniejące przystanki MZK: dwa przystanki na ul. Towarowej oraz przystanek „Fabryczna” w rejonie skrzyżowania z ul. Wawrzyniaka. Przejeżdżając nową trasą, autobusy korzystają z przystanków zastępczych, które zaplanowano: przy ul. Wawrzyniaka przed budynkiem nr 80 (w kierunku pętli Śląska), przy ul. Śląskiej przed skrzyżowaniem z ul. Towarową (w kierunku pętli Śląska) oraz przy ul. Śląskiej przed skrzyżowaniem z ul. Spokojną w kierunku centrum.

Inwestycja pod nazwą „Przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie mostu kolejowego” trwa od marca 2021 roku i jest to największa inwestycja Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie. Pracami zajmuje się firma Wuprinż S.A. z Poznania, która zrealizuje inwestycję za kwotę 9 mln 814 tys. zł. W ramach inwestycji pod dnem rzeki Warty zostały przeprowadzone odwierty. Następnie wykonawca zajął się przeprowadzeniem rur pod dnem rzeki którymi docelowo będzie płynąć woda i ścieki, znalazła się również trzecia rura, która będzie pełniła funkcję zapasową. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Demontaż rurociągu na wiadukcie kolejowym przy Fabrycznej

1/6 Demontaż rurociągu na wiadukcie kolejowym przy Fabrycznej

2/6 Demontaż rurociągu na wiadukcie kolejowym przy Fabrycznej

2/6 Demontaż rurociągu na wiadukcie kolejowym przy Fabrycznej

3/6 Demontaż rurociągu na wiadukcie kolejowym przy Fabrycznej

3/6 Demontaż rurociągu na wiadukcie kolejowym przy Fabrycznej

4/6 Demontaż rurociągu na wiadukcie kolejowym przy Fabrycznej

4/6 Demontaż rurociągu na wiadukcie kolejowym przy Fabrycznej

5/6 Demontaż rurociągu na wiadukcie kolejowym przy Fabrycznej

5/6 Demontaż rurociągu na wiadukcie kolejowym przy Fabrycznej

6/6 Demontaż rurociągu na wiadukcie kolejowym przy Fabrycznej

6/6 Demontaż rurociągu na wiadukcie kolejowym przy Fabrycznej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości