• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Fabryczna zostanie zamknięta. Będą ściągać rury z wiaduktu

6 grudnia 2021, 16:00
fot. archiwum
W środę 8 grudnia rozpocznie się demontaż rur sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, które znajdują się na wiadukcie kolejowym przy ul. Fabrycznej. W związku z tym, na czas prac związanym z demontażem rur, przejazd pod wiaduktem kolejowym zostanie zamknięty.

Od marca 2021 roku trwa "Przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie mostu kolejowego", czyli największa inwestycja Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie. Pracami zajmuje się firma Wuprinż S.A. z Poznania, która zrealizuje inwestycję za kwotę 9 mln 814 tys. zł. W ramach inwestycji pod dnem rzeki Warty zostały przeprowadzone odwierty. Następnie wykonawca zajął się przeprowadzeniem rur pod dnem rzeki którymi docelowo będzie płynąć woda i ścieki, znalazła się również trzecia rura, która będzie pełniła funkcję zapasową. 

Natomiast w środę 8 grudnia wykonawca prac przystąpi do kolejnego etapu robót. Firma Wuprinż S.A. zajmie się rozbiórką rur wodociągowych oraz kanalizacji sanitarnej, które są podwieszone pod wiaduktem kolejowym. W związku z technologią prac i koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa, niezbędne będzie zamknięcie w rejonie wiaduktu kolejowego odcinka ulicy Fabrycznej. Prace przy demontażu rur mają potrwać do piątku 10 grudnia.

W związku z zamknięciem ul. Fabrycznej, zostanie wyznaczony objazd przez ul. Wawrzyniaka i Śląską. Na trasę objazdu skierowane zostaną również autobusy MZK, które aktualnie korzystają z ulicy Towarowej i ul. Fabrycznej. Zawieszone zostaną trzy istniejące przystanki MZK: dwa przystanki na ul. Towarowej oraz przystanek „Fabryczna” w rejonie skrzyżowania z ul. Wawrzyniaka.

Przejeżdżając nową trasą, autobusy będą korzystać z przystanków zastępczych, które zaplanowano: przy ul. Wawrzyniaka przed budynkiem nr 80 (w kierunku pętli Śląska), przy ul. Śląskiej przed skrzyżowaniem z ul. Towarową (w kierunku pętli Śląska) oraz przy ul. Śląskiej przed skrzyżowaniem z ul. Spokojną w kierunku centrum.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości