Wiadomości

Strażacy z OSP Osiedle Poznańskie pomagają choremu na SMA Mateuszowi

7 grudnia 2021, 19:34
fot. Piotr Aleksandrowicz
W niedzielę w sali wiejskiej w Osiedlu Poznańskim odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych. Cel jest jeden, pomoc Mateuszowi, który od 1 roku życia choruje na SMA. Strażacy ochotnicy zachęcają do udziału w akcji, w której można kupić ręcznie robione ozdoby.

Mateusz to mieszkaniec Osiedla Poznańskiego, który od 1 roku życia choruje na SMA. - Niestety, ale 14 lat temu nie było możliwości podjęcia leczenia lekami, które w tej chwili dają szansę chorym na SMA. W tym roku nadeszły złe wieści. Mateusz już nie wróci do nauki stacjonarnej, przejdzie na naukę zdalną by skończyć 8-klasę. Mimo, iż gaśnie w oczach, jest pogodny, uśmiechnięty i codziennie podnosi mnie na duchu – opowiada tata Mateusza. 

Marzeniem chłopca jest podjazd z podwórka do domu, tak aby nastolatek mógł sam wyjeżdżać elektrycznym wózkiem inwalidzkim na świeże powietrze. Ponadto jest potrzebne auto z windą, aby móc wozić Mateusza do lekarza i rehabilitację.

W akcję zbierania pieniędzy dla chorego Mateusza włączyli się również strażacy z OSP Osiedle Poznańskie, który postanowili zorganizować kiermasz świąteczny. - Postanowiliśmy zorganizować akcję charytatywną, a dokładnie kiermasz ozdób świątecznych, który odbędzie się w niedzielę 12 grudnia o godz. 17 w sali wiejskiej w Osiedlu Poznańskim. Na kiermaszu będzie można kupić ozdoby, które własnoręcznie wykonała jedna z mieszkanek Osiedla Poznańskiego, aby wspomóc marzenie Mateusza. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na pomoc dla Mateusza – opowiada Bogdan Aleksandrowicz, naczelnik OSP Osiedle Poznańskie.

Mateusz jest członkiem młodzieżowej drużyny pożarniczej z OSP Osiedle Poznańskie. Ponadto na rzecz chłopca została zorganizowana zrzutka. Cel, to zebranie 50 tys. zł. Link do zrzutki znajdziesz TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości