Wiadomości

Zaprzęgi św. Mikołajów rozwiozły prezenty dzieciom [film]

5 grudnia 2021, 14:04
fot. Marcin Kluwak
W niedzielne południe dzieci z podgorzowskiej Kłodawy miały nietypowych gości. Na ulice miejscowości wyruszyły cztery zaprzęgi wraz ze św. Mikołajami. Każde dziecko, które wyszło na spotkanie, otrzymało prezent.

Z uwagi na pandemię koronawirusa w Kłodawie koło Gorzowa nie ma tradycyjnej zabawy mikołajkowej dla najmłodszych. Nie oznacza to jednak, że św. Mikołaj nie odwiedzi w ogóle dzieci. Sołtys wraz z radą sołecką i strażakami z Kłodawy przygotowali dla dzieci paczki, które w niedzielę 5 grudnia zostały rozdane dzieciom z całej miejscowości. 

- Nasze zaprzęgi św. Mikołajów dotrą w każdą część Kłodawy. Dla nas uśmiech na twarzach dzieci jest bezcenny, dlatego nie mieliśmy wątpliwości czy zorganizować tę akcję. Każde dziecko dostanie paczkę, ale żeby było łatwiej trafić, to poprosiliśmy najmłodszych, aby zwiesili czerwone czapki na płotach swoich domów – opowiada Damian Żołędziejewski, sołtys Kłodawy.

Cztery zaprzęgi św. Mikołaja, czyli dwa wozy strażackie, bryczka zaprzęgnięta w konie oraz traktor ze specjalną przyczepą wyruszyły punktualnie o godz. 12 na ulice Kłodawy. Mieszkańcy wychodzili przed swoje domy razem z pociechami, które cieszyły się na widok św. Mikołaja. Jak przyznają mieszkańcy Kłodawy, to super akcja, tym bardziej, że aura jest zimowa. 

- Chcieliśmy, aby już od Mikołajek wprowadzić tę atmosferę świąt. Dzisiaj pogoda nam dopisała, mamy świąteczny klimat dzięki temu, że spadł śnieg. Przed domami gdzie mieszkają dzieci, zostały zawieszone czerwone czapki, aby Mikołaj wiedział gdzie trafić. Natomiast świetlice wiejskie zamieniły się w magazyny św. Mikołaja, oczywiście pomagają też elfy, a są to nasi strażacy, seniorzy i po prostu mieszkańcy gminy Kłodawa – mówi Anna Mołodciak, wójt gminy Kłodawa.

Podobna akcja rozwożenia paczek dla najmłodszych odbędzie się również w niedzielne popołudnie we wsi Łośno.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości