• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Pijany pieszy szedł trasą S3. Został potrącony przez kierowcę hyundaia

4 grudnia 2021, 17:23
fot. Wypadki Gorzów
W sobotnie popołudnie na trasie S3 w rejonie węzła Gorzów Północ doszło do dramatycznego wypadku. Kierujący samochodem osobowym potrącił mężczyznę, który szedł drogą ekspresową. Na miejsce została wysłana policja i pogotowie. Jak się okazało, potrącony mężczyzna był pijany. Miał w swoim organizmie 1,8 promila alkoholu.

Informację o wypadku na trasie S3 w rejonie węzła Gorzów Północ otrzymaliśmy od naszego czytelnika. - Jechałem pasem w stronę Szczecina, tuż przed zjazdem na Szczecińską widziałem jak ktoś leży na jezdni przy barierkach, a obok stoi samochód z rozbitym przodem - napisał do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik Damian.

Okazało się, że faktycznie przed godz. 17 na 83 km trasy S3 na pasie w kierunku Szczecina doszło do dramatycznego zdarzenia. Drogę ekspresową szedł mężczyzna, który został potrącony przez kierującego samochodem osobowym marki hyundai. Droga S3 w kierunku Szczecina jest zablokowana. 

- Potwierdzam, że doszło do potrącenia mężczyzny, który szedł drogą ekspresową. Okazało się, że pieszy jest pod wpływem alkoholu i ma w swoim organizmie 1,8 promila alkoholu. Pijany mężczyzna postanowił skrócić sobie drogę i przejść się drogą ekspresową. Mężczyzna przechodził przez barierki z jednej strony trasy S3 na drugą. Kiedy znalazł się na pasie w kierunku Szczecina, został potrącony przez kierującego hyundaiem – komentuje Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ przeżył ten wypadek. Doznał złamania ręki i nogi, a także obrażeń głowy. Co istotne, pieszego w ogóle nie powinno być na drodze ekspresowej, ponieważ jest to prawnie zakazane. Ponadto po trasach szybkiego ruchu nie mogą się poruszać również rowerzyści. Niestety zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które narażają nie tylko swoje życie, ale również pozostałych uczestników ruchu drogowego.

AKTUALIZACJA

godz. 18.20 - Lewy pas w stronę Szczecina został odblokowany.

godz, 18.40 - Oba pasy w kierunku Szczecina zostały odblokowane.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości