Wiadomości

Alert RCB. Mieszkańcy dostają ostrzeżenia o silnym wietrze

1 grudnia 2021, 14:33
fot. archiwum
W środowy wieczór, w nocy oraz w czwartek nad ranem ma mocno wiać, w porywach nawet do 90 km/h. Możliwe są również przerwy w dostawie prądu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty. Każdy, kto znajduje się na obszarze potencjalnego zagrożenia, powinien otrzymać wiadomość tekstową.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę 1 grudnia ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego. Jak ostrzega IMGW, najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w powiatach północnych, czyli w Gorzowie, powiecie gorzowskim i powiecie strzelecko-drezdeneckim.

Według prognoz silny wiatr ma osiągać średnią prędkość od 35 do 45 km/h, natomiast w porywach może wiać do nawet 90 km/h. Alert pierwszego stopnia stopnia obowiązuje od godz. 22 w środę 1 grudnia do godz. 8 rano w czwartek 2 grudnia. 

Dlatego też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W środowe popołudnie rozesłano komunikat następującej treści:

Uwaga! Dziś, w nocy i jutro silny wiatr (01/02.12). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości