• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Będzie fotel św. Mikołaja, anioły i żywa choinka. Gorzów jednak będzie błyszczał na święta!

26 listopada 2021, 10:50
fot. archiwum
Trwa montaż świątecznych iluminacji w Gorzowie. Chociaż władze Gorzowa zapowiadały, że świąteczne oświetlenie będzie dużo skromniejsze, niż w latach ubiegłych, to miasto i tak będzie błyszczało na święta. Na Starym Rynku pojawi się żywa choinka, bombka 3D czy figury aniołów grających na trąbkach. Natomiast na Kwadracie zostanie ustawiony m.in. fotel św. Mikołaja.

Władze Gorzowa zapowiedziały, że tegoroczne bożonarodzeniowe oświetlenie będzie dużo skromniejsze, niż w latach ubiegłych. Wszystko przez to, że dwukrotnie został unieważniony przetarg na świąteczne oświetlenie i miasto musiało zmniejszyć zakres zadania, a także prowadzić rozmowy z firmami w trybie zapytania ofertowego.

W czwartek 25 listopada portal gorzowianin.com informował o tym, że w centrum miasta trwa montaż pierwszych świątecznych iluminacji. Na Starym Rynku i przy ul. Sikorskiego pojawiły ozdoby się w kształcie trójkątów ze śnieżynkami oraz walca wypełnionego światełkami. Natomiast na Bulwarze Zachodnim trójkąty z gwiazdkami i światełkami. 

Dla osób, które obawiały się, że ozdabianie miasta na tym się skończy, mamy dobrą wiadomość. Gorzów będzie błyszczał na święta, co prawda nie z takim rozmachem, ale jednak. Ozdobiony zostanie przede wszystkim Stary Rynek oraz Kwadrat. 

Na Starym Rynku zostanie zamontowana przestrzenna bombka wysoka na 2 metry, z możliwością przechodzenia przez nią. Natomiast obok bombki staną dwa 3-metrowe anioły, grające na trąbkach.  Oczywiście nie zabraknie też prawdziwego świerku świątecznego, który zostanie ozdobiony sznurami led. Z kolei na Kwadracie zostanie ustawiona 8-metrowa choinka, fotel świętego Mikołaja, na którym będzie można siadać oraz ponad 2-metrowy bałwan. Oprócz tego, w przestrzeni miejskiej zostaną zamontowane dekoracje na latarniach i słupach. 

- Wzdłuż mostu Staromiejskiego zostaną zamontowane 22 odwrócone świecące stożki oraz kurtyny z lampek led. Kurtyny świetlne pojawią się też na bulwarze, wzdłuż ulicy Grobla i ronda świętego Jerzego. Podobnie będzie na deptaku wzdłuż ulicy Sikorskiego, tu będzie 26 kolorowych stożków. Na Starym Rynku dodatkowo oświetlone będą 22 drzewka. Lampki będą zamontowane też na drzewkach na rondzie ofiar Katynia i na rondzie turbinowym  przy ulicy Walczaka oraz na rondzie przy ulicy Towarowej – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji miasta Gorzowa.

Montaż iluminacji zakończy się w niedzielę 5 grudnia, tak aby Gorzów mógł rozbłysnąć na święta już w poniedziałek 6 grudnia. Świąteczne ozdoby będą cieszyć oczy mieszkańców do niedzieli 16 stycznia 2022 roku. Koszt wynajmu elementów świątecznego oświetlenia na sezon 2021/22 to 297 tys. zł. To zdecydowanie mniej, niż chciała firma startująca w przetargu. Dla przypomnienia były to następujące kwoty: 496 tys. zł – w pierwszym przetargu czy 649 tys. zł – w drugim przetargu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości