Wiadomości

Cmentarz na Żwirowej będzie jeszcze większy. Miasto bierze się za jego rozbudowę

25 listopada 2021, 12:16
fot. archiwum
To będzie jedna z największych inwestycji w ostatnich latach na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej. Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na rozbudowę nekropolii. Jak się okazuje, cmentarz ma zostać rozbudowany o kolejne 2 hektary. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 10 grudnia.

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na "rozbudowę cmentarza komunalnego - etap II". Cmentarz ma zostać rozbudowany o 2 hektary w stronę byłych poligonów, pomiędzy ul. Słowiańską, a ul. Kamienną. Władze Gorzowa zapisały na ten cel w budżecie Gorzowa 6 mln zł. Firmy mogą składać swoje oferty do piątku 10 grudnia.

Co będzie czekało na potencjalnego wykonawcę? Przede wszystkim będzie musiał zająć się wycinką drzew i ukształtowaniem terenu pod pochówki, ale również budową kanalizacji deszczowej i przyłączy wodociągowych. A także budową ciągów pieszy i oświetlenia, budową punktów czerpania wody, budową osłon śmietników. Zostanie również zdemontowane stare ogrodzenia oraz wybudowane nowe. Pojawią się także elementy małej architektury. Wykonawca będzie również zobowiązany do nowych nasadzeń drzew w miejscach wskazanych przez miasto. 

Firma, która wygra przetarg będzie miała 9 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac. To oznacza, że jeżeli przetarg zostanie rozstrzygnięty pod koniec grudnia, lub na początku stycznia 2022 roku, wówczas cmentarz powinien być rozbudowany do września lub października 2022 roku.

Również w przyszłym roku miasto chce się zająć rozbudową oświetlenia na terenie cmentarza.  Nowe oświetlenie ma pojawić się na bocznych alejkach na starej części cmentarza od strony bramy I oraz na nowej części nekropolii od strony parku Słowiańskiego. Urzędnicy szacują, że ok. 2 km oświetlenia będzie kosztowało miasto około 500 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości